Akcesoria pralnicze

Nie tylko maszyny pralnicze są potrzebne w procesie prania i na mokro i na sucho. Na wszystkich etapach prania i czyszczenia w pralni, niezbędne są również przedmioty, sprzęty i urządzenia wspomagające ten proces, czyli akcesoria pralnicze.

Akcesoria pralnicze

Upraszczając, proces technologiczny prania w pralni, składa się z następujących etapów :

– przyjęcie odzieży, bielizny do prania

– ocena stanu zabrudzenia, plam, uszkodzeń

– oznakowanie przyjmowanej odzieży, zapisanie danych w systemie komputerowym i wydrukowanie specjalnego kwitu

– przygotowanie do prania ( detaszeryzacja, zabezpieczenie wrażliwych miejsc, w razie potrzeby odprucie jakiś elementów, albo przeciwnie- zaszycie ich )

– proces prania zasadniczego lub czyszczenia chemicznego, który przebiega w odpowiednich maszynach pralniczych dostosowanych do rodzaju prania ( pralnice, pralnico wirówki, tunele pralnicze, agregaty chemiczne)

– odsączanie (wirówki, prasy hydrauliczne itp.)

– suszenie (proces suszenia odbywa się albo w tunelach, czy agregatach chemicznych, jeśli mamy do czynienia z procesem hermetycznie zamkniętym, lub w suszarkach )

– formowanie, czyli nadawanie poprzedniego kształtu

– prasowanie

– przygotowanie do odbioru

 

Jeśli usługa pralnicza ma być wykonana profesjonalnie i na najwyższym poziomie, to na każdym etapie prania i na mokro i na sucho, potrzebne są akcesoria pralnicze. Już przy przyjmowaniu odzieży potrzebne są specjalne stoły, urządzenia do oznakowywania odzieży. W trakcie przygotowania do prania, przeglądu i ewentualnego odplamiania ręcznego niezbędne są stoły detaszerskie, manekiny, regały, wózki, szczotki, pojemniki, dozowniki, podkładki, zszywacze, taśmy, metki, wieszaki ( stojące, wiszące, jeżdżące itp) i jeszcze wiele innych przedmiotów, które przyspieszą, ułatwią pracę i podniosą jakość usługi.

 Bardzo wiele akcesoriów pralniczych przydaje się tez w końcowym procesie prania, czyli formowania, przygotowania do wydania i pakowania upranej już odzieży. To przede wszystkim żelazka , parownice, stoły pralnicze, specjalne manekiny na których dokonuje się formowania na gorąco, a do pakowania potrzebne są specjalne folie, pokrowce, wieszaki, urządzenia do przesuwania ubrań. Asortyment akcesoriów pralniczych ciągle się poszerza , bo jakość i wydajność pracy nieustannie się poprawia.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria