Charakterystyka higienicznych pralnicowirówek

Przemysłowe pralnico wirówki są przeznaczone do prania wodnego dość szerokiego asortymentu bielizny. Jednym z ważniejszych odbiorców usług pralniczych są szpitale, sanatoria i inne jednostki medyczne. Pranie takiej bielizny wymaga dodatkowej funkcji nazywanej barierą higieniczną . Przy praniu bielizny skażonej być może bakteriami i wirusami,  zwykłe pranie nawet z bardzo wysoką temperaturą nie zabezpieczy w stu procentach, potrzebne są dodatkowe czynności odkażające.

Rynek odpowiedział na takie zapotrzebowanie nowymi modelami pralnico wirówek z wbudowaną barierą higieniczną. Są to na przykład modele pralnico-wirówek Jansen seria HIGIENIC WE HSP, HIGIENIC WE 1300 HSP, HIGIENIC WE 2050 HSP, HIGIENIC WE 2910HSP .

Oczywiście wymienione modele różnią się między sobą wielkością załadunku, stopniem zaawansowania elektroniki, wydajnością i wydatkowaniem energii, co przecież wprost przekłada się na ekonomię. Wszystkie te modele mają jednak ze sobą bardzo wiele wspólnego – po pierwsze muszą być one wbudowane w ścianę bariery higieny rozdzielającej szpitalną pralnię na sferę brudną i czystą .

Bęben w tych pralnico-wirówkach jest podzielony co umożliwia załadunek wsadu ze strony brudnej i rozładunek ze strony czystej.

Wymienione modele dysponują bardzo nowoczesnym systemem amortyzacji drgań, co skutecznie niweluje drgania występujące przy wirowaniu ( zawsze powyżej 600 obrotów  na minutę ) , tak że w konsekwencji do podłoża transmitowane jest jedynie 2 % drgań, co powoduje nie zmusza do kotwiczenia tych maszyn do podłoża.

Bębny w tych pralnico wirówkach wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej (AISI 304), dozowniki i elementy uszczelniające z polipropylenu, a specjalne uszczelnienia z tak zwanego Vitonu (FKM).

Maszyny są oczywiście sterowane elektronicznie za pomocą mikroprocesora programowalnego. Do dyspozycji użytkownika jest aż 30 programów- od prostych, po bardzo skomplikowane i wieloetapowe.

Wszystkie proponowane pralnico-wirówki z barierą higieny posiadają wymagane przez Unię Europejskie certyfikaty bezpieczeństwa i certyfikaty jakości. Urządzenia zasilane są parą, są oszczędne, ciche, proste w obsłudze i co najważniejsze  oferują naprawdę bardzo wysoką jakość usług.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria