Charakterystyka prasownic nawrotnych

Prasownice nawrotne ( inna nazwa prasownica przyścienna)  to  urządzenia pralnicze, których zadaniem jest suszenie i prasowanie bielizny mało i wielkoformatowej w bardzo dużej skali, czyli prasownice nawrotne znajdziemy najczęściej w dużych pralniach przemysłowych.

W konstrukcji prasownic nawrotnych najważniejszym elementem jest walec lub cylinder grzewczy o zróżnicowanej średnicy oraz długości. Taki walec lub cylinder charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem wypolerowania oraz oddawania ciepła. Najlepsze parametry tak zwanego kąta opasania walca to 270 stopni- wtedy praca urządzenia jest najbardziej optymalna.

Jak sama nazwa sugeruje wprowadzenie bielizny do prasownicy nawrotnej następuje zawsze z tej samej strony maszyny, czyli z frontu. Bielizna do walca dociskana jest za pomocą specjalnych, kinematycznie naprężonych  pasów wykonanych z tak zwanego NOMEX-u .

Bardzo ważny podczas pracy prasownicy nawrotnej jest odpowiednio szybkie odprowadzanie wilgotnego powietrza. W tym przypadku jest to wbudowany wentylator, który odprowadza powietrzy z prędkością od 300 do 700 metrów sześciennych na godzinę, przez co suszenie jest bardzo szybkie i ekonomiczne .

Urządzenia tego typu są sterowane elektronicznie za pomocą programowalnego mikroprocesora dzięki czemu pod kontrolą jest zarówno temperatura ( specjalny termostat ) jak i wilgotność i prędkość prasowania.

Obsługa prasownicy nawrotnej nie jest zbyt skomplikowana, ale żeby spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa, to w pracy muszą uczestniczyć dwie osoby, zwłaszcza jeśli suszona i prasowana bielizna jest dość szeroka. Maszynę zawsze obsługuje się z jej przodu, urządzenia tego typu mają montowane standardowo specjalne zabezpieczenie przed uszkodzeniem dłoni oraz praktyczne kieszenie do magazynowania mokrej bielizny.

Jeśli chodzi o rodzaj zasilania to występują wszystkie rodzaje, czyli prasownice nawrotne parowe, elektryczne i gazowe. Prasownice nawrotne są bardzo dobrze izolowane i pracują dość cicho ( do 70 decybeli), posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria