Charakterystyka prasy do odwadniania bielizny

Po zakończeniu procesu prania w pralnicy tunelowej, wyprana już bielizna transportowana jest do specjalnych urządzeń, których zadaniem jest odwodnienie bielizny do wilgotności około 45-50 %.

Prasy odżymające ( inaczej prasy membranowe) pracują w następujący sposób- wyprana, mokra bielizna wypada z otworu pralnicy tunelowej do specjalnego kosza, który jest immanentną częścią prasy. Potem następuje opuszczenie specjalnego stempla i zgodnie z zadanym wcześniej programem trwa proces odciskania wody. Kiedy bielizna ma już pożądaną wilgotność (około 45- 50 %) stempel się podnosi, kosz również i bielizna jest przetransportowywana  mechanicznie do suszarek.

Prasa membranowa składa się z następujących części:

– stempel wykonany ze stali lub żeliwa

– stalowa podstawa

– kosz ze stali nierdzewnej

– płyta pokryta powłoką gumową

– specjalna stożkowa poduszka, która stanowi powierzchnię naciskową

– system hydrauliczny zaopatrzony w nowoczesną, bezstopniową pompę ciśnieniową

– kanał spustowy

– zbiornik na wodę wykonany ze stali nierdzewnej

– stalowe osłony zewnętrzne

– lakierowany siłownik

– wyładunek w obu kierunkach pod kątem prostym

– specjalna fotokomórka znajdująca się na końcu docisku, która służy do kontroli wyładunku wsadu

Prasy membranowe mają różną ładowność, najczęstsze modele pras mają ładowność 25, 36, 50, 72 oraz 90 kilogramów .

Urządzenia różnią się między sobą również wielkością ciśnienia jakie występuje w procesie odżymania bielizny- to 2,8 – 3,7 oraz 5,1 MPa.

Prasy membranowe są instalowane w dużych pralniach przemysłowych bezpośrednio za pralnicami tunelowymi. Nowoczesna konstrukcja tych urządzeń sprawia, że odzysk wody zarówno z pralnic  tunelowych jak i pras membranowych  jest bardzo wysoki. Urządzenia są oczywiście sterowane elektronicznie ( sterownik mikroprocesowy PLC, klawiatura z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, możliwość instalacji zewnętrznej tablicy sterowniczej) , do dyspozycji jest aż szesnaście programów, które umożliwiają odżymanie również specjalistycznych tkanin, takich jak Goretex czy Sympatex.

Urządzenie posiada wszystkie niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, jest wydajne i oszczędne.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria