Model DRB 4000 prasy kabinowej firmy Jensen jest przeznaczony do prasowania i wykańczania tak zwanych wyrobów fasonowanych, do których należą na przykład kitle, koszule, marynarki, fartuchy robocze itp.)
Maszyna ma konstrukcję kabiny o wymiarach 1 metr 45 centymetrów długość, 2 metry 80 centymetrów szerokość i 1 metr 80 centymetrów wysokość, waży 1250 kilogramów , jest ogrzewana wysokoprężną parą i jak większość nowoczesnych maszyn pralniczych jest sterowana elektronicznie i elektropneumatycznie.
Jeśli chodzi o konstrukcję, to podstawowym elementem urządzenia jest kabina wewnątrz której odbywa się zasadniczy proces wykańczania polegający na parowaniu, prasowaniu, gładzeniu i suszeniu konkretnego fasonowego asortymentu. Wewnątrz kabiny znajdują się dwa podgrzewane elektrycznie manekiny ( inna nazwa korpusy, albo lalki) z napędem elektrycznym o regulowanej płynności. Manekiny te są sterowane za pomocą elektronicznego sterownika programowalnego, czyli zarówno prędkość wysuwanego i wsuwanego z kabiny manekina, jego płynność i temperaturę nagrzewania ( manekiny są zaopatrzone w fasonowe okrycia, które napełnione są powietrzem i przez to łatwiej dopasowują się do formy wykańczanej sztuki) mogą być dostosowywane do konkretnych wymagań pracy.
Jeśli chodzi o ogrzewanie, to prasa kabinowa jest ogrzewana parą wysokoprężną. Jest wydajna, czas obrabiania wyrobu w zależności od potrzeb i wybranego w związku z tym programu, wynosi od 30 do 90 sekund. Do obsługi maszyny wystarczy jedna osoba, bo urządzenie nie ma tak zwanego czasu jałowego pracy, czyli jak jeden manekin jest wysuwany z kabiny, to drugi jest wsuwany do parowania i prasowania. Jeśli jednak chcemy zwiększyć wydajność urządzenia ( maksymalnie można wyprasować aż 90 sztuk odzieży na godzinę ) to do obsługi będą potrzebne dwie osoby.
Praca prasy kabinowej DRB 4000 w dużym uproszczeniu wygląda następująco- na wysuniętego z kabiny manekina pracownik nakłada przeznaczoną do prasowania sztukę odzieży, poprzez naciśnięcie specjalnego pedału mocowana jest partia górna i zamyka się zamek kołnierza. Dalej też poprzez naciśniecie pedału manekin przesuwa się w wybraną pozycję umożliwiając obróbkę sztuki przez pracownika .Następnie manekin jest wsuwany do kabiny, a jednocześnie manekin z wyprasowaną już sztuką jest wysuwany. W czasie, kiedy pracownik ściąga wykończoną sztukę, druga jest poddawana na nagrzewanym manekinie parowaniu, prasowaniu, suszeniu już w środku kabiny. Kabina jest szczelnie zamknięta więc opary nie wydostają się na zewnątrz.