Charakterystyka prasy kabinowej do wyrobów fasonowanych drb 4000

Model DRB 4000 prasy kabinowej firmy Jensen jest przeznaczony do prasowania i wykańczania tak zwanych wyrobów fasonowanych, do których należą na przykład kitle, koszule, marynarki, fartuchy robocze itp.)

Maszyna ma konstrukcję kabiny o wymiarach 1 metr 45 centymetrów długość, 2 metry 80 centymetrów szerokość i 1 metr 80 centymetrów wysokość, waży 1250 kilogramów , jest ogrzewana wysokoprężną parą i jak większość nowoczesnych maszyn pralniczych jest sterowana elektronicznie i elektropneumatycznie.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to podstawowym  elementem urządzenia jest kabina wewnątrz której odbywa się zasadniczy proces wykańczania polegający na parowaniu, prasowaniu, gładzeniu i suszeniu konkretnego fasonowego asortymentu. Wewnątrz kabiny znajdują się dwa podgrzewane elektrycznie manekiny ( inna nazwa korpusy, albo lalki) z napędem elektrycznym o regulowanej płynności. Manekiny te są sterowane za pomocą elektronicznego sterownika programowalnego, czyli zarówno  prędkość wysuwanego  i wsuwanego z kabiny manekina, jego płynność i temperaturę nagrzewania ( manekiny są zaopatrzone w fasonowe okrycia, które napełnione są powietrzem i przez to łatwiej dopasowują się do formy wykańczanej sztuki) mogą być dostosowywane do konkretnych wymagań pracy.

Jeśli chodzi o ogrzewanie, to prasa kabinowa jest ogrzewana parą wysokoprężną. Jest wydajna, czas obrabiania wyrobu w zależności od potrzeb i wybranego w związku z tym programu, wynosi od 30 do 90 sekund. Do obsługi maszyny wystarczy jedna osoba, bo urządzenie  nie ma tak zwanego czasu jałowego pracy, czyli   jak jeden manekin jest wysuwany z kabiny, to drugi jest wsuwany do  parowania i prasowania. Jeśli jednak chcemy zwiększyć wydajność urządzenia ( maksymalnie można wyprasować aż  90 sztuk odzieży na godzinę ) to do obsługi będą potrzebne dwie osoby.

Praca prasy kabinowej DRB 4000 w dużym uproszczeniu wygląda następująco-    na wysuniętego z kabiny manekina pracownik nakłada przeznaczoną do prasowania sztukę odzieży, poprzez naciśnięcie specjalnego pedału mocowana jest partia górna i zamyka się zamek kołnierza. Dalej też poprzez naciśniecie pedału manekin przesuwa się w wybraną pozycję umożliwiając obróbkę sztuki przez pracownika .Następnie manekin jest wsuwany do kabiny, a jednocześnie manekin z wyprasowaną już sztuką jest wysuwany. W czasie, kiedy pracownik ściąga wykończoną sztukę, druga jest poddawana na nagrzewanym manekinie  parowaniu, prasowaniu, suszeniu już  w środku kabiny. Kabina jest szczelnie zamknięta więc opary nie wydostają się na zewnątrz.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria