Co powinieneś wiedzieć na temat pralni chemicznych?

Pralnie chemiczne są to punkty usługowe, w których możemy zostawić ważne i wartościowe dla nas ubrania czy też rzeczy wykonane z wyższej jakości materiałów takich jak: skóra, wełna, jedwab, wiskoza czy kaszmir. Obecnie na rynku jest dość spory wybór różnych pralni chemicznych warto jednak wcześniej zrobić małą analizę i wybrać dla siebie pralnię chemiczną, która najbardziej będzie odpowiadać naszym potrzebom. Niekoniecznie pierwszą rzeczą, którą warto się kierować jest cena. W przypadku oddawania ubrań lub rzeczy, które nosimy ze sobą na co dzień najrozsądniejszym wyborem będzie postawienie na pierwszym miejscu naszego zdrowia, a co za tym idzie wybór pralni ekologicznej albo takiej, która używa najmniej toksycznych preparatów. Jeśli zastanawiasz się nad tym na czym polega różnica oraz czemu warto wybrać chemiczne pralnie ekologiczne to koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Zapraszam do lektury!

Jak działa technologia GreenEarth?
Przede wszystkim największym atutem używania w pralni chemicznej technologii GreenEarth jest korzyść płynąca dla naszego zdrowia oraz środowiska naturalnego, którego częścią w pewnym stopniu także jesteśmy. Zaletą tej technologii jest to, że używane w niej środki są nietoksyczne, nie działają drażniąco na skórę, nie uczulają jej oraz nie działają immunosupresyjnie. Ponadto jest to sprawdzona i pewna technologia, ponieważ wydano ponad 30 milionów dolarów na szczegółowe badania i testy, które potwierdzają, że płynny silikon używany w GreenEarth jest bezpieczny w użyciu oraz ekologiczny. Wykonane zostały również rzetelne badana na strumieni odpadów i poziom ekspozycji. Ogromnym plusem tej substancji jest także to, że jeśli uwolni się do środowiska to od razu rozłoży się do śladowych ilości CO2 i H2O oraz do piasku. Na koniec trzeba także zaznaczyć, że w technologii GreenEarth nie ma żadnych lotnych związków organicznych VOC. 

Jakie wypływają korzyści z używania technologii GreenEarth w pralni chemicznej?
Na pewno największa korzyścią tej technologii jest to, że Green Earth nie jest agresywny wobec kolorów, dlatego możemy w nim prać różnego koloru tkaniny i nie stracą one przy tym na intesywności swojej barwy. Poza tym dzięki tej technologii możemy za jednym razem czyścić pełne załadunki, dzięki czemu efektywność oraz wydajność naszych maszyn jest większa. Kolejnym plusem tej technologii, że tkaniny, które wychodzą z takiej maszyny są dalej miekkie oraz prawie wie, że nie ma na nich zagnieceń. Nie zaprzeczalną zaletą jest także to, że dzięki tej technologii używamy mniejszych nakładów oraz kosztów prayc, ponieważ jest skrócony czas sortowania i krótsze wykańczanie. Dużym atutem są także niższe koszty eksploatacji i utylizacji. Na koniec trzeba zaznaczyć, że tkaniny prane w GreenEarth są bez nieprzyjemnego zapachu i nie kurczą się. 

 

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria