Co składa się na wyposażenie pralni ?

Kompletne i nowoczesne wyposażenie pralni może stać się podstawowym wyznacznikiem jej sukcesu biznesowego albo jej  porażki .Wyposażenie pralni zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Pralnia chemiczna, która pierze na sucho za pomocą rozpuszczalników organicznych bez udziału wody potrzebuje innych maszyn pralniczych, niż pralnie wodne, gdzie pierze się za pomocą wody i detergentów.W pralni chemicznej najważniejszą maszyną jest agregat chemiczny. Agregat chemiczny jest nowoczesną, hermetycznie zamknięta maszyną, gdzie odbywa się cały proces prania chemicznego na sucho. To bardzo droga i nowoczesna maszyna z pojemnym bębnem, ekologicznymi filtrami, pojemnym zbiornikiem na zużyty w trakcie czyszczenia  rozpuszczalnik no  i z  destylatorem dla  rozpuszczalnika organicznego. Takie agregaty chemiczne są w zasadzie bezobsługowe ( sterowne komputerowo) i bardzo bezpieczne, gdyż cały proces czyszczenia na sucho odbywa się w systemie zamkniętym.
Natomiast w pralniach wodnych najważniejsze są pralnice. Pralnice działają na tej samej zasadzie jak nasze zwykłe domowe pralki automatyczne, budowę tez mają podobną, różnią się pojemnością, wydajnością, ilością programów i systemów oraz z reguły o wiele wyższą jakością. Rodzaj pralnicy, jej wielkość i   wydajność dostosowuje się do wymogów konkretnej pralni. Trzeba pamiętać, że większość działających na rynku pralni wodnych, ma charakter przemysłowy, obsługuje dużych kontrahentów ( np. hotele, czy szpitale) i w związku z tym potrzebuje specyficznie dużych i wydajnych maszyn .
Na wyposażeniu pralni wodnej muszą się tez znajdować specjalne przemysłowe wirówki służące do wstępnego odsączania wody. Dobre wirówki powinny mieć wysokiej jakości filtry.

Zasłużenie dużą popularność zdobyły na rynku usług pralniczych tak zwane pralnico wirówki, czyli maszyny łączące w sobie funkcję pralnicy i wirówki. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne.
Następną niezbędną na wyposażeniu pralni maszyną jest suszarka.Tutaj też wybór jest szeroki. Nowoczesne suszarki mają kontrolowany elektronicznie nadmuch ciepłego i zimnego powietrza, który w inteligentny sposób  dostosowuje siłę i temperaturę powietrza do rodzaju suszonej tkaniny. To jest bardzo ważne w przypadku delikatnych czy naturalnych tkanin. Takie rozwiązanie pozwala  niejednokrotnie na skorzystanie z prania na mokro tych tkanin, które dotychczas musiały być prane w pralni chemicznej. Ma to bardzo duże znaczenie dla alergików, bo pranie na mokro jest zawsze dla nich bezpieczniejsze, niż czyszczenie chemiczne.

Trzeba jeszcze koniecznie wymienić wyposażenie, które jest niezbędne dla każdego rodzaju pralni. To między innymi stoły pralnicze wyposażone w regulację temperatury i specjalne ramiona i żelazka, manekiny, urządzenia do wytwarzania pary (niezbędne przy wykańczaniu), żelazka, maglownice, wieszaki różnego typu, wózki, regały, pojemniki, folie czy pokrowce. Te akcesoria pralnicze są niezbędne w każdego rodzaju pralni.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria