Co wchodzi w skład systemu znakowania komputerowego thermopatch pc miniprint

Przed rozpoczęciem prania właściwego, jest jeszcze równie ważny,( zwłaszcza jeśli jest to pranie w dużej, przemysłowej skali ) , etap przygotowania wsadu. Pośród  wielu różnych czynności koniecznych  do wykonania, zanim asortyment wyląduje w pralnicy, jest właściwe jego oznakowanie. Ponieważ mamy do czynienia z wielką ilością odzieży, ubrań roboczych, czy bielizny ( jak to w skali przemysłowej zazwyczaj) to oznakowanie musi tez być bardzo szybkie.

Nowoczesny, a więc wykorzystujący elektronikę i programy komputerowe system, zaproponowała firma Jensen. Ten system znakowania komputerowego nazwano THEMOPATCH PC MINIPRINT  i upraszczając polega on na tym,że za pomocą specjalnie opracowanego programu komputerowego sprzężonego z systemem operacyjnym, szybko znakuje się ubrania lub bieliznę za pomocą kodów kreskowych, lub etykiet. 

W skład systemu THERMOPATCH PC MINIPRINT wchodzą następujące elementy -

– komputer PC multimedialny, który dysponuje specjalnym systemem operacyjnym o nazwie MS-DOS i WINDOWS XP z dyskiem twardym o pojemności co najmniej 30 GB, no i kolorowym monitorem, klawiaturą  i myszą

– specjalnie opracowany program komputerowy do druku etykiet tekstowych lub kodu paskowego, czyli niezbędnych  elementów do znakowania przeznaczonego do prania wsadu, o nazwie SW MINIPRINT

– drukarka matrycowa w standardzie co najmniej IBM z przewodem, taśma piszącą, podającą rolką, nasadką traktorową, o nazwie STAR LC 8211

– ręczny model stołowy zgrzewarki służący do wprasowywania na gorąco druku transferowego i etykiet tekstylnych – HS4C

– zapas odpowiednich etykiet służących do druku tekstowego

Rozpisując zestaw na przedmioty można ustawić je w następujący sposób. Pierwsza jest klawiatura komputera, potem stacja dysków, monitor, drukarka, a na końcu zgrzewarka.

Sam proces znakowania w uproszczeniu wygląda tak. Do komputera ręcznie wprowadzane są dane, które program komputerowy zamienia na kod paskowy, a ten kod za pomocą drukarki jest drukowany na etykiecie, zaś wydrukowana etykieta jest na trwale przyklejana do ubrania za pomocą zgrzewki.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria