Czy warto kupować używane maszyny pralnicze?

Obecnie na rynku istnieje wiele firm oferujących pełne wyposażenie pralni wodnych. Dostarczają one rozwiązania zarówno dla klientów prywatnych jak i instytucjonalnych. Ich odbiorcami są m.in. szpitale, domy pomocy społecznej, hotele, restauracje, pensjonaty, zakony, żłobki, armia, zakłady przetwórstwa mięsnego, kolej, pralnie socjalne, komercyjne czy samoobsługowe. Bogate doświadczenie, szeroka oferta i wysoka jakość oferowanych produktów czynią z nich wiarygodnych partnerów dla wspomnianych wcześniej instytucji.

Miejmy jednak na uwadze, że koszty zakupu, wyposażenia, a także obsługi profesjonalnych pralnic mogą być dla wielu z nich zbyt wysokie. Dla placówek, których budżet nie pozwala na zakup i obsługę nowych maszyn pralniczych, z idealnym rozwiązaniem przychodzą firmy oferujące sprzedaż maszyn używanych. Większość z nich oferuje sprzęt po kapitalnym remoncie i z ważnym przeglądem. W takich przypadkach remonty wykonywane są przez fabryczny serwis posiadający pełną autoryzację do wykonywania tego typu usług. Dzięki temu dostają oni gwarancję, że każde ze sprzedawanych urządzeń, mimo, że było używane, jest w stu procentach sprawne i niezawodne. Każda ze sprzedawanych maszyn jest w pełni zdatna do przemysłowej eksploatacji, na równi z nowymi sprzętami. Każdy z remontów jest wykonywany przez wyszkolony zespół, aby użytkownik nie miał żadnych zmartwień w trakcie użytkowania maszyny. Ze względu na przemysłowy charakter wykonywanej przez nie prace remont jest niezbędny przed ponownych użyciem (np. zazwyczaj niezbędna jest wymiana ułożyskowania takiej maszyny).

Wiele firm produkujących tego typu sprzęt, poza nowymi produktami oferuje również używane maszyny i urządzenia pralnicze odkupione od swoich klientów i wyremontowane. Przeciętny okres użytkowania maszyny pralniczej wynosi 25 lat. Używane maszyny pralnicze w wieku około 10 lat kosztują nawet do 50% ceny nowego sprzętu! Jest to niesamowicie ciekawa alternatywa dla wielu przedsiębiorstw i instytucji. Maszyny te pozyskiwane są najczęściej od klientów produkujących je firm, którzy dokonują wymiany sprzętu na nowy w celu zwiększenia wydajności i często nie różnią się wydajnością od fabrycznie nowych maszyn.

Firma Kannegiesser oferuje używana pralki przemysłowe i inne maszyny pralnicze.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria