Czyszczenie ubrań skórzanych

Odzież skórzana to zakup, który nie należy do najtańszych, dlatego decydując się na tego rodzaju elementy garderoby, staramy się odpowiednio zadbać o ubrania, by służyły jak najdłużej. Najbardziej problematyczną kwestią jest odpowiednie czyszczenie, które pozwoli usunąć zabrudzenia, a jednocześnie nie zniszczy skóry. Warto zapoznać się z ofertą pralni w tym zakresie.

Pomoc profesjonalistów

W zależności od zakresu oferowanych usług pralnie umożliwiają czyszczenie chemiczne bądź pranie wodne z wykorzystaniem systemu IBW. Węższy zakres usług nie wyklucza procesjonalnej obsługi – duży wpływ na możliwości pralni ma powierzchnia jej lokalu. Oprócz czyszczenia coraz popularniejszą usługą jest również renowacja polegająca na farbowaniu i zaimpregnowaniu – niektóre pralnie podejmują się tych działań wyłącznie na skórach licowych, ale można znaleźć także miejsca, gdzie pracownicy zajmują się każdym rodzajem skór.

Proces czyszczenia skór

Przed przystąpieniem do czyszczenia personel pralni powinien zdobyć odpowiednie kwalifikacje i umiejętności zarówno jeśli chodzi o rozpoznawanie rodzaju skóry i określenie zakresu niezbędnych działań, jak również poprawnego wykonania dalszych czynności. Do pralni klienci zgłaszają się najczęściej z konkretnymi problemami, których nie da się rozwiązać podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych – wyraźnych plam, otarć czy blaknięcia koloru. W każdym przypadku ważne jest jednak zachowanie kilku podstawowych kroków:

1. Rozróżnienie rodzaju skóry – jest niezbędne aby dobrać odpowiedni sposób czyszczenia i pielęgnacji. Może zdarzyć się, że ubranie łączy dwa rodzaje lub odcienie skór albo zawiera elementy wykonane z innego materiału – wszystkie te kombinacje trzeba brać pod uwagę, by nie zniszczyć fragmentu odzieży nieodpowiednim dla niego preparatem.

2. Wstępne czyszczenie i usunięcie wyraźnych plam – dzięki temu procesowi właściwe pranie będzie krótsze i łagodniejsze, a problematyczne zabrudzenia na pewno zostaną usunięte.

3. Pranie właściwe – w tym procesie liczy się przede wszystkim dobór detergentów. Specjalistyczne środki będą bezpieczne dla skóry a dodatkowo ekologiczne. W zależności od stopnia zabrudzenia odzieży pracownik pralni musi zdecydować o sile detergentów.

4. Natłuszczanie i impregnacja – oba procesu mają kluczowe znaczenie dla wyglądu skórzanych ubrań, jej miękkości i późniejszej odporności na warunki atmosferyczne. Nie można poprzestać wyłącznie na olejowaniu, bo brak impregnacji może prowadzić do powstania zacieków, spowodowanych na przykład deszczem.

5. Czyszczenie powinno zakończyć się suszeniem. W niektórych przypadkach konieczne będzie farbowanie lub uzupełnienie koloru w odbarwionych miejscach.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria