Ekologiczny agregat do czyszczenia odzieży model vantage

Aparaty do czyszczenia odzieży służą do tak zwanego prania na sucho, czyli bez użycia wody. Inna, wydaje się, że nawet bardziej rozpowszechniona nazwa prania na sucho, to czyszczenie chemiczne . Czyszczenie chemiczne odbywa się w mniejszej skali niż pranie na mokro, które zazwyczaj dotyczy dużych pralni przemysłowych. Po prostu czyszczenie chemiczne to zwykłe pralnie  chemiczne, które obsługują indywidualnych klientów i znajdziemy je zawsze w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Czyścimy chemicznie tą odzież, która ze względu na rodzaj tkaniny, albo fasonu, nie powinna mieć kontaktu  z wodą podczas prania, a w procesie prania na sucho, jak sama nazwa wskazuje woda nie występuje. Czynnikiem czyszczącym w tym wypadku jest specjalny, chemiczny rozpuszczalnik organiczny,  bardzo skutecznie rozpuszczający brud, ale zazwyczaj charakteryzujący się wysoką toksycznością.

Do czyszczenia chemicznego potrzebna jest w zasadzie tylko jedna maszyna- agregat chemiczny.

Wszystkie agregaty chemiczne, to maszyny zamknięte hermetycznie, czyli po wsadzeniu odzieży cały proces czyszczenia przebiega w ścisłym oddzieleniu od otoczenia.

W dużym  uproszczeniu proces prania chemicznego wygląda następująco. Do bębna, który jest podstawowym elementem maszyny wkładamy odzież, zamykamy hermetyczne drzwi  i wybieramy odpowiedni program. Odzież jest zalewana rozpuszczalnikiem chemicznym którego zadaniem jest rozpuszczenie brudu, oraz plam. Zabrudzony rozpuszczalnik jest następnie wycofywany do  destylatora, gdzie ulega oczyszczeniu, aby był zdolny do ponownego użycia. Wszystkie brudne odpady są gromadzone w specjalnym pojemniku, który co określony czas jest opróżniany i poddawany kontrolowanej utylizacji.

Agregaty chemiczne różnią się między sobą stopniem zaawansowania technologicznego, pojemnością, wydajnością oraz ilością proekologicznych rozwiązań.

Do tych ostatnich nawiązuje propozycja  firmy JENSEN , która zaproponowała nie tylko bardzo nowoczesny, ale też ekologiczny agregat chemiczny. Agregat ma wersję parową, oraz wersję elektryczną.

 VANTAGE  występuje  w kilku modelach różniących się przede wszystkim pojemnością bębna.

Parametry VANTAGE są następujące:

– pojemność bębna w litrach- 200, 240, 280, 320 l

– obroty podczas czyszczenia – 35/min przy wszystkich pojemnościach bębna

– obroty wirowania – 350/min przy wszystkich pojemnościach bębna

– pojemność destylatora – 135 litrów dla wszystkich modeli

– prędkość destylacji- 130 litrów na godzinę w wersji parowej, oraz 60 litrów na godzinę w wersji elektrycznej agregatu .

 

Agregat chemiczny VANTAGE jest sterowany nowoczesnym sterownikiem komputerowym z ekranem dotykowym. Agregat ma swojej konstrukcji dwa lub nawet trzy zbiorniki na rozpuszczalnik organiczny, dysponuje tez ekologicznymi, bez proszkowymi filtrami ( co najmniej 2-3 sztuk), posiada samoczyszczący zbiornik rozpuszczalnika,  automatyczny układ suszenia, wodoszczelny zawór, izolowany układ wymrażania wsadu, układ odzysku rozpuszczalnika oraz mechaniczne i elektryczne zabezpieczenie zamka. Ten typ agregatu zapewnia całkowitą hermetyczność procesu czyszczenia i czysty, ekologiczny sposób zarówno destylacji rozpuszczalnika, jak i jego zabezpieczenia i utylizacji, a przede wszystkim gwarantuje bardzo wysoką jakość wykonywanych usług.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria