Innowacyjny system czyszczenia na mokro, czyli Wet Cleaning

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się nie tylko pralnie chemiczne, ale także i pralnie wodne. Wynika to z tego, że jeśli kupujemy i używamy przez długi czas skórzanych torebek, garsonek, płaszczy czy garniturów to bardziej opłaca nam się oddać dać je do czyszczenia specjalistycznej pralni niż próbować pozbyć się zanieczyszczeń na własną rękę. W sytuacji, gdy nasze domowe sposoby zawiodą to znak, że trzeba oddać nasze rzeczy do pralni. Punkty usług zajmujące się czyszczeniem ubrań ciągle się rozwijają i inwestują w lepsze, bardziej ekologiczne systemy prania tkanin. Jednym z nich jest właśnie Wet Cleaning. 

Oznaczenia ubrań nadających się do czyszczenia systemem Wet Cleaning

Na metce każdego ubrania możemy znaleźć symbol informujący nas o tym do jakiego rodzaju czyszczenia nadaje się dany materiał. W przypadku systemu Wet Cleaning mamy do wyboru cztery oznaczenia:

1. Duża literka „W” otoczona kółkiem oznacza „Profesjonalne czyszczenie wet-cleaning”. Gdy taka informacja znajduje się na metce to możemy bez ograniczeń oddać nasze ubrania do prania w systemie Wet Cleaning (dozwolone są standardowe metody czyszczenia bez uszczerbku dla ubrania).

2. Duża literka „W” otoczona kółkiem pod którym znajduje się jedna, gruba, czarna linia to „Łagodne czyszczenie wet-cleaning”. W przypadku takiego symbolu pracownik pralnie będzie wiedział, że powinien użyć techniki czyszczenia na mokro dla delikatnych tkanin o ograniczonych ruchach mechanicznych.

3. Duża literka „W” otoczona kółkiem, pod spodem są dwie, grube, czarne linie to znak „Bardzo łagodne czyszczenie wet-cleaning”. Takie oznakowanie to wiadomość dla serwisu pralni o tym, że należy zastosować technikę czyszczenia na mokro dla bardzo delikatnych tkanin o znacznie zmniejszonych ruchach mechanicznych.

4. Zamalowane na czarno kółko przekreślone czarnym „iksem” to „Nie stosować wet-cleaningu”. Jest to informacja, że dla tej tkaniny nie dozwolone jest czyszczenie metodą Wet Cleaning. 

Bardzo ważne jest, aby zanim oddamy ubranie do pralni sprawdzić, jaki symbol znajduje się na metce. Oznakowanie to jest używane do tkanin, które nadają się do poddawania profesjonalnej obróbce wodnej w procesie prania na mokro. Pamiętaj, że pralki wykorzystywane w domu nie są w stanie sprostać wymaganiom, jakie spełniają używane w systemie Wet Cleaning profesjonalne maszyny, innowacyjne metody oraz specjalistyczne programy komputerowe. 

Jakie tkaniny można prać w systemie Wet Cleaning?
Odzież, którą możemy oddać do czyszczenia mokro to zazwyczaj takie ubrania jak strój wieczorowy, strój ślubny, garnitur lub odzież ochronna niezbędna przy pracach drogowych czy dla strażaków. Do prania na mokro przeznaczona jest odzież sportowa i ubrania przeciwdeszczowe z systemem membranowym oraz odzież z wełny, angory, wiskozy czy jedwabiu. Poza tym materiałami czyszczonymi w systemie Wet Cleaning są też derki, zasłony, pościel (w szczególności ta wełniana oraz kołdry), flagi oraz tkaniny pochodzenia sanitarnego. 

 

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria