Inteligentne i automatyczne transportery na odzież, czyli szatnia automatyczna

Ilość produkowanej odzieży, tej znajdującej się w sklepach oraz w szafach każdego z nas jest całkiem spora. Dlatego często jak idziemy do kina, teatru czy filharmonii czasami trzeba czekać w długiej kolejce na możliwość oddania swojego odzienia wierzchniego portierowi. Na szczęście wybierając się do pralni chemicznej lub wodnej nie musimy martwić się o niekończące się kolejki do szatni. Zwykle zamówienia, które złożymy w punkcie usługowym, oferującym czyszczenie chemiczne odzieży są wykonywane na drugi dzień i możemy je odebrać niemalże od razu. Zawdzięczamy to automatycznym szatniom, które szybko i sprawnie przesuwają w sposób automatyczny wybraną przez nas rzecz w naszą stronę. 

Jak skonstruowane są szatnie automatyczne?
Każdy automatyczny transporter odzieży dysponuje specjalną, modułową konstrukcją, w której skład wchodzą lekkie i stalowe moduły. To właśnie one są odpowiedzialne za szybkie i sprawne funkcjonowanie szatni automatycznej. Stalowe moduły charakteryzują się tym, że potrafią same się ze sobą łączyć w przeróżnych formach oraz w dowolnych konfiguracjach. Możemy łączyć je zarówno w pionie jak i w poziomie oraz niczym klocki lego robić z nich dowolne projekty, które będą pasować do wielkości oraz kształtu pomieszczenia, w którym się znajdują. Właśnie dzięki tym mobilnym modułom możemy dopasować i wkomponować transportery odzieży do niemal każdego lokalu, nawet do takiego o bardzo małych rozmiarach. Warto także zaznaczyć, że konstrukcja automatycznej szatni jest bardzo wytrzymała i stabilna, a przy tym lekka i estetyczna. 

Na czym polega obsługa automatycznych szatni?
Transportery odzieży to urządzenia, które są w pełni zautomatyzowane, dlatego obsługa ich jest czymś bardzo prostym i szybkim. Jedyna czynność, której podejmuje się pracownik jest wklepanie w klawiaturę komputera poszukiwanego numeru lub kodu odzieży i wciśnięcie przycisku „enter”. Wtedy uruchamia się mechanizm przesuwania wieszaków w taki sposób, by jak najkrótszą drogą dostarczyć do niego wybraną sztukę ubrania. Kody lub numery ubrań można wpisywać nawet kilka lub kilkanaście naraz, a system będzie dostarczał nam po kolei wybrane przez nas egzemplarze. Dzięki prostemu i zautomatyzowanemu systemowi szatni wystarczy jedna osoba do jej obsługi. Dodatkowo stanowisko przy ladzie nie będzie nigdy puste, gdyż wpisane w komputer sztuki ubrań same przesuną się do pracownika najkrótszą możliwą drogą. Wobec tego nie będzie on musiał biegać po całej szatni w poszukiwaniu konkretnego egzemplarza odzieży, którego zażyczył sobie klient. Jest to sprawny i ekonomiczny system, który pozwoli na zaoszczędzenie energii, pieniędzy oraz czasu. 

 

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria