Jak działają suszarki przemysłowe?

Jak sama nazwa wskazuje suszarki przemysłowe służą do suszenia odzieży czy bielizny , ale w dużej, przemysłowej skali. W praniu na mokro suszenie jest  jednym z końcowych etapów prania na mokro, czyli prania opartego na użyciu wody i odpowiedniego detergentu.

Suszarki przemysłowe

Budowa i działanie suszarki przemysłowej nie różni się zasadniczo od pracy zwykłych suszarek domowych, tylko oczywiście skala jest o wiele większa.

Ze względu na sposób działania suszarki przemysłowe dzielą się na suszarki kondensacyjne, suszarki wywiewne oraz suszarki kondensacyjne z wbudowaną pompą ciepła.

Suszarki kondensacyjne pracują w taki sposób, że trakcie procesu suszenia skroplona  w kondensatorze na skutek działania nawiewu suchego powietrza  para wodna, gromadzi się w specjalnym pojemniku. Po zakończonym procesie suszenia pojemnik jest opróżniany.

Suszarki nawiewne to najstarszy i ciągle najbardziej popularny typ suszarek. Nawiew powietrza powoduje skraplanie wody, która zostaje odprowadzona do specjalnego kanału wentylacyjnego poprzez wąż o średnicy aż dziesięciu centymetrów.

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła  to suszarki nowego typu, ich działanie jest identyczne jak suszarek kondensacyjnych, ale dzięki wbudowanej specjalnej pompie ciepła, duża część energii cieplnej jest odzyskiwana, a przez to tego typu suszarki są o wiele bardziej wydajne i oszczędne.

Suszarki przemysłowe mogą mieć trzy rodzaje podgrzewania – parowe, elektryczne lub gazowe i oczywiście mają bardzo zróżnicowaną ładowność , bo rozpiętość ładowności to pomiędzy pięć , a dziewięćdziesiąt kilogramów wsadu.

Ostatnie lata przyniosły bardzo duży postęp technologiczny w branży pralniczej i dotyczy to również suszarek przemysłowych. Przede wszystkim praktycznie wszystkie proponowane modele suszarek mają sterowaną elektronicznie automatykę pozwalającą kontrolować wagę, temperaturę ,  wilgotność, stopień zagniecenia wsadu, co pozwala na suszenie nawet delikatnych tkanin. Nowoczesne suszarki przemysłowe są też o wiele bardziej oszczędne w zużyciu energii.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria