Jak skutecznie usuwać plamy z wina?

Plamy z wina nie są najłatwiejsze do usunięcia, jednakże jeśli zastosujesz kilka sposobów, które zaraz Ci przedstawimy, to nie będzie to takie trudne. Wbrew pozorom nie będzie to wymagało od Ciebie żądnych karkołomnych zadań, bowiem skupiliśmy się wyłącznie na tych najprostszych rozwiązaniach.


Od czego zacząć?
Zdecydowanie najłatwiej jest usunąć świeżą plamę z wina, dlatego że barwnik nie wniknął jeszcze głęboko we włókna danej tkaniny. Jak najszybciej po pojawieniu się plamy należy ją posypać solą, aby mogła ona wchłonąć czerwoną ciecz.
Dobrym pomysłem na usuwanie plamy z czerwonego wina jest jej polanie białym winem, czy też szampanem. Kiedy decydujesz się na taki krok, to musisz pamiętać, aby jak najbardziej precyzyjnie namoczyć plamę w taki sposób, aby nie zrobić dodatkowych plam pochodzących z białego wina. Po takich zabiegach odplamiających należy wyprać ubranie w pralce lub ręcznie w wodzie z mydłem.
Woda utleniona jest kolejnym z doskonałych sposobów na usuwanie plam z wina. Palmę należy zwilżyć kilkoma kroplami wody utlenionej 2% i odczekać kilka minut. Jeśli plama znajduje się na kolorowej tkaninie, to wtedy wodę utlenioną należy dodatkowo rozcieńczyć z wodą i delikatnie pocierać plamę. Potem należy wypłukać tkaninę w czystej wodzie.


Zaschnięte i stare plamy z wina – co z nimi?
Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się zaschniętej plamy z wina, to najlepiej będzie namoczyć tkaninę w roztworze ze spirytusu lub wodzie utlenionej 10%. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z plamami na kolorowej odzieży, to wtedy zabrudzony materiał moczymy w wodzie z odrobiną amoniaku. Dobrym pomysłem jest także zwilżenie plamy kilkoma kroplami soku z cytryny. Jeśli tkanina jest delikatna, to pamiętaj, żeby rozcieńczyć sok z wodą.
Za każdym razem należy zachować daleko idącą ostrożność, aby przez przypadek nie uszkodzić swoich ubrań. Sposoby, które przedstawiliśmy nie są specjalnie inwazyjne, ale nawet tutaj należy być ostrożnym. W razie, gdyby to nie pomogło, to wtedy pozostaje Ci oddać ubranie do profesjonalnej pralni, gdzie się nim odpowiednio zajmą i poradzą sobie z uciążliwą plamą.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria