Jakie akcesoria pralnicze wybrać ?

Nowoczesne, profesjonalne i niezawodne  maszyny pralnicze decydują o bardzo wysokiej jakości usług pralniczych, więc w konsekwencji przesądzają o sukcesie lub porażce otwieranej pralni. Nie ma co liczyć na taryfę ulgową, konkurencja na rynku usług pralniczych jest bardzo duża i najmniejsze potknięcie będzie oznaczało wolne miejsce dla konkurencji. Każdy kto poważnie traktuje swój biznes i ma choć podstawową wiedzę o usługach pralniczych i jej specyfice, stara się rozważnie wybierać maszyny pralnicze, szczegółowo rozważać zalety i wady różnych modeli, tak by dobrze wybrać. W przypadku pralni chemicznej do kupienia jest agregat chemiczny, bardzo nowoczesna i bardzo droga maszyna,( za nowy agregat chemiczny trzeba zapłacić minimum trzydzieści tysięcy, a maximum ponad sto tysięcy złotych). Pralnice i pralnico wirówki są nieco tańsze, bo cena nowych pralnic to w zależności od rodzaju i pojemności od pięciu do dwudziestu tysięcy złotych, ale  to i tak niemałe pieniądze zwłaszcza dla początkujących  w tym biznesie.

Zakup wysokiej jakości maszyn pralniczych dostosowanych do rodzaju usług pralniczych to podstawa, ale ważne są też tak zwane akcesoria pralnicze, czyli wszystkie te urządzenia, przedmioty i gadżety, które służą do wspomagania, wykańczania i pakowania wypranych czy wyczyszczonych na sucho rzeczy.

Cały długi proces technologiczny ( przyjęcie odzieży, dokładne przejrzenie stanu zabrudzenia, plam czy uszkodzeń, następnie oznakowanie, przygotowanie do czyszczenia lub prania,  potem samo pranie lub czyszczenie, następnie odwirowanie, suszenie, formowanie, prasowanie i w końcu przygotowanie do odbioru)  wymaga wspomagania i dobrej organizacji, tak by usługa pralnicza była wykonana profesjonalnie na każdym etapie. Akcesoria pralnicze potrzebne są przy wszystkich etapach tego procesu. Przy przyjmowaniu przydadzą się specjalne akcesoria do prawidłowego oznakowania odzieży i zaznaczenia uszkodzeń czy plam, które trzeba przed praniem poddać procesowi detaszeryzacji. Potem oczywiście wieszaki. W każdej pralni potrzebnych jest nie tylko dużo wieszaków, ale muszą to być wieszaki  różnego typu i kształtu – małe, duże, grube, cienkie, stojące, wiszące, jezdne itp. Trudno sobie wyobrazić dobrze działającą pralnię bez odpowiedniej ilości regałów, wózków, pojemników na bieliznę, dozowników, manekinów, taśm, metek, podkładek, zszywaczy, folii, szczotek różnego rodzaju, pokrowców, zapinek i tym podobnych drobnych, ale niezbędnych w procesie czyszczenia przedmiotów.  No i w końcu akcesoria pralnicze, które są urządzeniami w tak zwanej wykończeniówce pralniczej, to na przykład  parownice, żelazka, stoły pralnicze, maglownice, urządzenia do przesuwania i sortowania ubrań i jeszcze wiele innych przedmiotów, które usprawniają pracę i  podnoszą jakość usług.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria