Magle przemysłowe

Zabiegi, jakim w pralniach poddawane są tekstylia, nie kończą się wyłącznie na usuwaniu poważnych plam i praniu. Aby pozostawione przez klientów materiały wyglądały jak najlepiej, niezbędne jest również ich wyprasowanie. W przypadku ubrań wystarczające okazują się zazwyczaj profesjonalne żelazka, jednak kiedy mamy do czynienia z pościelą, zasłonami, ręcznikami lub obrusami, mogą okazać się niewystarczające. Do tkanin o dużej powierzchni przeznaczone są specjalne maszyny prasowalnicze, w tym również magle przemysłowe. Ich działanie opiera się na ruchu podgrzewanych cylindrów – walców i rolek, odpowiednio zaprogramowane i obsługiwane znacząco ułatwiają osiągnięcie optymalnego efektu. Dzięki regulacji temperatury i stałej możliwości jej kontroli są bardzo bezpiecznym sposobem na wyprasowanie tkanin.

Rodzaje magli

Na rynku dostępnych jest szereg urządzeń – wśród nich znajdują się magle przemysłowe Lavamac LSR oraz maszyny linii LSRP / LSRA, LSREP.

Linia LSR oferuje trzy warianty podgrzewania: elektryczny, gazowy oraz parowy. Dużą możliwość wyboru dają również dostępne wielkości cylindra – najmniejsze mają długość 1600 mm (model Lavamac LSR 5016), a największy 3200 mm (Lavamac LSR 5032).

Magle posiadają szereg cech i funkcji, które wpływają na efektywność pracy oraz obsługę maszyn. Wśród najważniejszych udogodnień znajduje się system monitorujący temperaturę prasowania i czujnik temperatury, dzięki któremu nie musimy obawiać się o zniszczenie materiału. Bezpieczeństwo to w przypadku tego rodzaju maszyn sprawa priorytetowa, dlatego ważna jest obecność systemów ochronnych i system alarmowy, w które wyposażony jest Lavamac LSR. Obsługę urządzenia ułatwi z pewnością opcja programowania mikroprocesorowego oraz 20 możliwych programów pracy.

Magle Lavamac LSRP / LSRA oferują trzy możliwe długości cylindra: 2000 mm, 2500 mm i 3200 mm. Posiadają zalety linii LSR, ale zostały wzbogacone o dodatkowe opcje takie jak system Easyfold® i pasek antystatyczny.

Lavamac LSREP oferuje długości cylindra od 1400mm do 3200 mm. Ten model posiada szczególnie wiele zalet i nowych rozwiązań związanych z podawaniem prania – w standardowym wyposażeniu znalazły się pasy podające o zwiększonej żywotności. Inne udogodnienie to zintegrowany podajnik. Magiel daje opcjonalną możliwość montażu przy ścianie, dzięki czemu możliwy jest powrót prania z przodu. Obsługę usprawniają umieszczony na obudowie wyświetlacz informujący o prędkości i temperaturze maglowania oraz mikroprocesorowy układ sterujący, pozwalający na 20 parametrów maglowania.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria