Maszyny do różnego typu pralni

Bardzo wysokie wymagania rynkowe sprawiły, że dobór odpowiednio  nowoczesnych i wydajnych  maszyn  pralniczych, staje się bardzo trudny, zwłaszcza dla kogoś mniej  zorientowanego w specyfice tej branży.

Różne maszyny

Dobór maszyn pralniczych przede wszystkim zależy od rodzaju pralni do jakiej ich potrzebujemy. Inne maszyny będą potrzebne do pralni chemicznej, a inne do pralni wodnej, przynajmniej w etapie tak zwanego prania zasadniczego, bo w etapie wykańczania często się pokrywają. No i oczywiście dobór akcesoriów pralniczych jest bardzo podobny, choć nie identyczny.

W praniu na sucho istotna jest te facto jedna maszyna pralnicza. Jest to agregat chemiczny- pierze na sucho w hermetycznie zamkniętym cyklu za pomocą specjalnego, chemicznego rozpuszczalnika.

Pralnie wodne z reguły skierowane są do tak zwanych dużych klientów, obsługują duże zakłady pracy takie jak szpitale, hotele, sieci restauracji itp.

W praniu na mokro najważniejsza jest oczywiście pralnica, czyli maszyna pralnicza przeznaczona do prania z użyciem wody i detergentu.

Rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje pralnic, a mianowicie pralnica bębnowa, pralnico-wirówka( bardziej nowoczesna i ekonomiczna, bo łączy w sobie dwie funkcje-prania zasadniczego i odsączania), oraz tunele pralnicze- pralnice przemysłowe, które zawierają sobie wszystkie potrzebne w cyklu prania na mokro elementy.

Dostępne są bardzo zróżnicowane modele pralnic przemysłowych – od skromnych, tradycyjnych, po super nowoczesne, całkowicie zautomatyzowane i sterowane komputerowo, które potrafią skrócić do maksimum cykl prania, jednocześnie zwiększając jego jakość, a wszystko to przy wręcz minimalnym wkładzie obsługi.

Następną niezbędną w praniu na mokro maszyną są suszarki. Upraszczając można je podzielić na suszarki kondensacyjne, kondensacyjne z tak zwaną pompą ciepła, oraz najpopularniejsze, ale najmniej nowoczesne suszarki wywiewne. Większość nowych suszarek wyposażona jest w nowoczesne, elektroniczne systemy, które tak kontrolują podczas pracy wszystkie niezbędne parametry, że umożliwia to suszenie nawet bardzo delikatnych tkanin.

Inne maszyny niezbędne w technologii prania wodnego ( ale nie tylko ) to magle, parownice, żelazka oraz składarki, służące do automatycznego składania wymaglowanego wcześniej wsadu. Jest też długa lista tak zwanych akcesoriów pralniczych ułatwiających pracę podczas całego procesu przygotowania do prania, odplamiania i wykańczania asortymentu. To przykładowo wieszaki, regały,manekiny, stoły pralnicze, dozowniki, szczotki itp.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria