Maszyny pralnicze – czyli niezbędne wyposażenie każdej pralni

Na wyposażenie pralni składa się szereg urządzeń i akcesoriów, dzięki którym możliwe jest świadczenie najwyższej jakości usług. Maszyny pralnicze to podstawa, bo decydują one o jakości czyszczenia odzieży oraz jej ostatecznym kształcie. Nie wystarczy wyłącznie oczyszczenie materiału, konieczne jest również jego odpowiednie wysuszenie i przygotowanie do zwrócenia klientowi - wszystko to gwarantuje odpowiednio dobrany sprzęt. Świadome kompletowanie wyposażenia pralni, jest podstawą do stworzenia dobrze prosperującego biznesu.

Nowoczesne technologie

Współcześnie producenci maszyn pralniczych starają się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby swoich klientów. Wśród priorytetów znajdują się na pewno ekologia oraz automatyzacja. Wiele programów i opcji prania to możliwość ich odpowiedniego dostosowania do rodzaju tekstyliów. Wpłynie to z pewnością na jakość usług i ułatwi pracę osobom obsługującym maszyny. Natomiast ochrona środowiska naturalnego poprzez ograniczenie zużycia wody i zapotrzebowania na energię elektryczną, ma również swój wymiar finansowy. Oszczędności powstałe w ten sposób będą kumulować się przez lata, dlatego wybór ekologicznych urządzeń w rezultacie wcale nie okaże się droższe. Zmniejszona o 25 % wilgotność skraca czas suszenia, co pozwala na zredukowanie o 20% poboru energii elektrycznej. Określona budowa bębna i jego perforacja pozwalają na ograniczenie ilości wody potrzebnej w procesie prania.

Rodzaje maszyn pralniczych

Oferta dostępnych maszyn i urządzeń pralniczych jest szeroka – aby wybrać optymalny sprzęt, trzeba uważnie porównywać parametry i dobrać model maszyny, który sprawdzi się w panujących w danej pralni warunkach. Maszyny pralnicze to inwestycja długofalowa – odpowiednio dobrany sprzęt będzie służył przez długie lata i ważne, by był niezawodny.

 

Pralnice tunelowe – rozwiązania, zastosowane w tego rodzaju urządzeniach, sprowadzają się do przemieszczania prania pomiędzy poszczególnymi komorami. Pranie wstępne, pranie zasadnicze, następnie komora płukania i komora neutralizacji – to poszczególne etapy czyszczenia przy pomocy pralnic tunelowych. Zakończeniem procesu jest poddanie ubrań działaniu prasy. Mimo iż droga ta wydaje się długa i skomplikowana, zaletą pralnic tunelowych jest niewielkie zużycie materiałów, przy jednoczesnej wydajności i skuteczności oczyszczania. Podział na komory umożliwia ich indywidualne programowanie i dobranie optymalnej ilości stosowanych detergentów w zależności od rodzaju i intensywności zabrudzeń.

Pralnicowirówki – charakteryzują się połączeniem systemu czyszczenia na mokro oraz odzysku wody. Wśród zalet wymienia się szczególnie oszczędność wody i energii elektrycznej, na jaką pozwalają nowoczesne systemy stosowane w pralnicowirówkach. Regulacja mechaniki prania pozwala na dostosowanie parametrów do każdego rodzaju tekstyliów – również tkanin bardzo delikatnych. Dokładne odwirowywanie także nie wpływa negatywnie na stan tkanin.

Oprócz standardowych modeli producenci oferują również pralnicowirówki wyposażone w barierę higieniczną. Zapobiega ona rozprzestrzenianiu się bakterii i drobnoustrojów – jest to ważne w przypadku takich instytucji jak szpitale czy zakłady spożywcze, ale klienci indywidualni pralni również doceniają gwarancję sterylności i higieny, jaką daje ten model pralnicowirówek.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria