Maszyny pralnicze do odwadniania

Odwadnianie to jeden z ważnych etapów prania na mokro, czyli prania z użyciem wody i detergentów. Odwadnianie następuje wprost po etapie prania zasadniczego i polega na pierwszym odsączeniu prania z wody. Kiedyś odsączanie polegało na ręcznym wyciśnięciu wody za pomocą wykręcania i przez wieki ten sposób był bardzo skuteczny, choć niestety dość wyczerpujący dla osoby piorącej, bo najbardziej liczyła się oczywiście siła dłoni.

Maszyny pralnicze

Szybki postęp techniczny sprawił jednak, że tamte ręczne metody bezpowrotnie odeszły do lamusa i mogą być stosowane jedynie na wycieczkach, kiedy nie ma dostępu do zdobyczy cywilizacji, no ale cywilizacja dociera już w najdalsze i najbardziej dzikie miejsca na świecie.

W naszych domowych pralkach automatycznych odsączanie jest jednym z etapów programu prania i polega po prostu na wirowaniu bębna w obie strony z różną szybkością , im szybsze wirowanie, tym odsączanie dokonuje się szybciej. Trzeba jednak pamiętać, że szybkie wirownie może niestety zniszczyć co bardziej delikatne tkaniny.

 

Dziś można podzielić systemy odwadniania na odwadnianie za pomocą centryfugi,czyli inaczej wirówki różnego typu oraz specjalne prasy.

Działanie wirówek oparte jest na zasadzie wykorzystania podczas ruchu obrotowego działania siły odśrodkowej. W nowoczesnych, sterowanych elektronicznie wirówkach można precyzyjnie dostosować wszystkie istotne parametry ( na przykład prędkość czy temperaturę) co nie tylko podnosi wydajność i szybkość tego procesu, ale daje bezpieczeństwo prania nawet najbardziej delikatnych tkanin, bo maszyna jest na tyle mądra, że potrafi dostosować temperaturę i prędkość wirowania do danego materiału. Nowoczesny proces odwadniania zarówno w pralnico wirówkach, wirówkach czy tunelach pralniczych jest niezwykle efektywny i oszczędny.

Odwadnianie za pomocą specjalnych pras ( w większości hydraulicznych)  jest domeną bardzo wielkich, przemysłowych pralni. Sam proces odwadniania polega po prostu na wywieraniu nacisku na wyprany, mokry wsad. Siła i czas tego nacisku to dwa najważniejsze parametry przekładające się na wydajność pracy, im większy nacisk tym większa wydajność. Dzięki nowym rozwiązaniom technicznych i elektronicznych, optymalne wyniki pracy prasy można osiągnąć już przy nacisku czterdziestu barów.

Aktualnie najbardziej godna polecenia, nowoczesna, oszczędna  maszyna do odwadniania, to Kannegiesser PowerPress.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria