Maszyny pralnicze do prania wodnego

Pranie wodne zwane też praniem na mokro, to rodzaj prania w którym sprawczą rolę odgrywa woda w połączeniu ze środkiem piorącym, którym zazwyczaj jest jakiś detergent. Pralnie wodne z reguły mają charakter przemysłowy, czyli nastawione są na obsługę dużych jednostek na przykład szpitali, hoteli czy jednostek wojskowych.

maszyny

W pralniach wodnych wykorzystywane są inne maszyny pralnicze, niż w tak zwanych pralniach chemicznych.

Najważniejszą, podstawową  maszyną pralniczą wykorzystywaną w pralniach wodnych  jest pralnica bębnowa.

Budowa pralnicy bębnowej nie różni się specjalnie od zwyczajnej pralki automatycznej, jaką można spotkać w każdym domu. Każda pralnica ma specjalny, zamykany hermetycznie bęben, wykonany z podziurkowanej stali dobrej jakości. We  wnętrzu bębna znajdują się specjalne przeszkody, których zadaniem jest pomoc przy przemieszczaniu się wsadu podczas pracy, tak by woda z proszkiem mogła swobodnie dotrzeć do każdego miejsca i zapobiegające skręcaniu i zbijaniu się wsadu. W bębnie odbywa się pranie zasadnicze polegające na zamoczeniu wsadu w wodzie z detergentem oraz specjalnie dobranych ruchach bębna. Bardzo istotnym elementem budowy pralnicy jest programator. To elektroniczne urządzenie wbudowane zazwyczaj w obudowę pralnicy, ma za zadanie dobranie odpowiedniej ilości wody, detergentu, temperatury i dobranie obrotów bębna do pranego wsadu. Na ścianach bębna znajdują się zawory ciepłej i zimnej wody, specjalne wyłączniki elektryczne, termometr i wodowskaz.

Pralnice różnią się między sobą przede wszystkim wielkością ( od małych pralnic aż po bardzo duże pralnice przemysłowe), wydajnością, stopniem zużycia wody i energii oraz szeroko rozumianym  stopniem zaawansowania technologicznego i elektronicznego.

Pralnico wirówki- to maszyny pralnicze stosowane w technologii prania na mokro, które łączą sobie zarówno prania jak i wirowania.  Na rynku jest dość szeroki wybór tego typu maszyn pralniczych różniących się między sobą ładownością ( od pięciu do nawet stu osiemdziesięciu kilogramów wsadu), wydajnością, sposobem montażu ( wolnostojące oraz z koniecznością tak zwanego kotwiczenia do podłoża), rodzajem podgrzewania (elektryczne lub parowe)  oraz rodzajem obrotów ( nisko lub wysoko obrotowe).

Suszarki są maszynami pralniczymi niezbędnymi w procesie prania wodnego.  Nowego typu  suszarki pozwalają na bezpieczny proces suszenia nawet delikatnych materiałów, gdyż za pomocą elektroniki sterują zarówno temperaturą  nawiewanego powietrza, jak i stopniem jego wilgotności. W większości są też zaopatrzone w elektroniczne systemy kontroli przepływu powietrza oraz w wielostopniowy system filtrowania.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria