Maszyny pralnicze, nowe, czy używane ?

Koszty jakie trzeba uwzględnić przy otwieraniu biznesu pralniczego są z reguły  bardzo wysokie, choć zróżnicowane w zależności od wielkości i rodzaju pralni jaką zamierzamy otworzyć. Pośród tych kosztów, największa i chyba najważniejsza pozycja, to koszt zakupu urządzeń pralniczych. Żeby taki  biznes  pralniczy miał szansę powodzenia i aby mógł sprostać bardzo wyśrubowanym normom ekologicznym i mógł podjąć równorzędną rywalizację z konkurencją, trzeba zainwestować w najnowocześniejsze i najlepsze maszyny pralnicze, które są dostępne na rynku.


Zapewne zakup takich maszyn przyniósł by największe korzyści w trakcie ich użytkowania, bo są to urządzenia bardzo wysokiej jakości, bardzo dużej wydajności, spełniają najbardziej wyśrubowane normy ekologiczne ( co jest niezwykle istotne w przypadku agregatów chemicznych niezbędnych w procesie prania na sucho ) i na dodatek zużywają podczas pracy najmniej energii. Tyle plusów, ale jeden podstawowy minus – bardzo wysoka cena. Przykładowo koszt zakupu nowego agregatu chemicznego waha się pomiędzy trzydzieści, a sto tysięcy złotych i oczywiście najnowocześniejsze i najlepsze agregaty to te bliżej stu, a nie trzydziestu tysięcy.


Maszyny pralnicze do prania wodnego są nieco tańsze, tutaj koszt zakupu nowych urządzeń tego typu waha się pomiędzy piętnaście, a pięćdziesiąt tysięcy złotych. Do podstawowych maszyn dochodzą oczywiście koszty zakupu suszarek, żelazek, parownic, maglownic i wszelkiego  rodzaju akcesoriów pralniczych. Suma sumarum, koszty kompletnego wyposażenia nawet małej pralni są bardzo wysokie i nie zawsze bank godzi się na uruchomienie tak kosztownej linii kredytowej i koszty inwestycji mogą uniemożliwić po prostu jej realizację. Żeby zmniejszyć  koszty początkowe całej inwestycji warto zastanowić się nad zakupem do pralni maszyn używanych. Koszt zakupu takich maszyn jest o wiele niższy, czasem może to być trzydzieści, a czasem nawet pięćdziesiąt procent mniej. Oczywiście maszyny będą zdecydowanie  mniej nowoczesne, ale wszystkie wystawione do sprzedaży używane pralnice czy agregaty, muszą spełniać wszystkie potrzebne normy.
Trzeba jednak uważać, aby nie zakupić maszyn zbyt starych ( starszych niż lat dziesięć), gdyż żywotność takich urządzeń to mniej więcej piętnaście, góra dwadzieścia lat. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług tych  branżowych firm pralniczych, które oferują zarówno maszyny nowe jak i używane i jeszcze na dodatek pełny serwis tych urządzeń. Klienci takich specjalistycznych firm mogą zakupione wcześniej urządzenia sukcesywnie wymieniać na nowsze, a ci którzy poszukują czegoś tańszego znajdą o wiele tańsze maszyny z pełną serwisową obsługą.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria