Maszyny pralnicze

Maszyny i urządzenia pralnicze są podstawowym elementem wyposażenia każdej pralni wodnej i chemicznej. Asortyment maszyn do takich pralni, sprzęt do prasowania, pakowania, transportu i magazynowania odzieży jest niezwykle szeroki. Dlatego też niezwykle ważny jest dobór dobrej jakości sprzętu i zastosowanie odpowiedniej technologii. W dzisiejszych czasach zakład pralniczy jest kompleksowym i nowoczesnym zakładem usługowym. Wymagania klientów, a także takie niuanse jak nowe tekstylia mają ogromny wpływ na organizację tego typu przedsiębiorstw, co wymusza zaadaptowanie jednorodnego i łatwego w obsłudze zestawu maszyn pralniczych. Przeciętny okres użytkowania maszyn pralniczych wynosi około 25 lat, dlatego też przed zakupem odpowiedniego wyposażenia dla naszej pralni, dobrze jest się zapoznać z dostępną na rynku ofertą.

 

Równie popularne w większości zakładów pralniczych są klasyczne pralnicowirówki z załadunkiem bocznym (dostępne w wersji z barierą higieniczną, w wersji do odzieży roboczej, a także profesjonalne maszyny dla strefy czystej). Tego rodzaju sprzęty wyróżniają się zazwyczaj nowoczesnymi systemami czyszczenia na mokro oraz odzysku wody, zaimplementowanymi systemami ważącymi, oraz wbudowanymi systemami dokumentacji danych. Duża różnorodność tego typu maszyn pozwala na wybranie odpowiedniej wielkości bębna oraz drzwi bębna, a także doboru wyposażenia dodatkowego takiego jak sterowanie przy pomocy przetwornika częstotliwości  czy programowanie sterowaniem elektronicznym.

 

Trzecim najpopularniejszym typem maszyn pralniczych są pralnicowirówki typu "open-pocket". Są one dostępne w wersjach podstawowych, ale można zamówić je w wersji z barierą higieniczną, systemem odzyskującym wodę, zintegrowaną aparaturą ważącą, czy wyładunkiem uchylnym. Cechują się one stabilną konstrukcją oraz podwójnym łożyskowaniem bębna. Brak sprzęgieł i skrzyń biegów eliminuje konieczność wymiany wyeksploatowanych części zamiennych. Maszyny tego typu zapewniają również oszczędzające tekstylia odwirowanie poprzez elektroniczną kontrolę procesu wysokich obrotów.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria