Nowatorskie tunele pralnicze

Tunele pralnicze są odmianą pralnic przemysłowych, czyli przemysłowych maszyn pralniczych przeznaczonych do prania na mokro. Pranie na mokro w odróżnieniu od prania na sucho, to proces technologiczny w którym główną rolę odgrywa woda oraz chemiczny środek piorący, którym zazwyczaj jest jakiś detergent.

Tunele pralnicze

Tunele pralnicze są na rynku od lat sześćdziesiątych, ale dopiero ostatnie lata, dzięki błyskawicznemu rozwojowi elektroniki, systemów komputerowych i techniki w ogóle, przyniosły nowoczesny  przełom, jeśli chodzi o te maszyny.

Nowatorskie tunele pralnicze gwarantują najwyższą jakość prania na mokro, przy jednoczesnej bardzo wysokiej wydajności i oszczędności energii. Osiągnięcie tak wysokiego poziomu było możliwe dzięki bardzo wielu nowatorskim rozwiązaniom, takim jak przykładowo inteligenty bilans wodny, elektroniczny, sterowany komputerowo system sterowania i zarządzania informacjami itp.

Budowa tunelu pralniczego oparta jest na specjalnych, połączonych ze sobą modułach ( komorach). Pranie w tunelu pralniczym odbywa się w tak zwanym systemie zamkniętym, czyli w uproszczeniu można powiedzieć, że wszystkie etapy prania na mokro ( pranie zasadnicze, dezynfekcja, odsączanie suszenie, prasowanie ) dokonują się samodzielnie w tunelu, bez najmniejszej ingerencji człowieka. Wprawdzie trzeba wcześniej pranie przyjąć, posegregować, włożyć do tunelu i zaprogramować rodzaj prania, ale po uruchomieniu programu wszystko dzieje się już bez ingerencji pracownika. Jednak w  nowoczesnych tunelach pralniczych można  na każdym etapie prania dokonać jego modyfikacji programowej, a nawet w razie awaryjnej sytuacji zatrzymać cały program. Pierwsza komora nazywa się komorą wstępną- tam dokonuje się wstępny etap prania ( namaczanie, odplamianie itp.), następnie wsad przesuwany jest automatycznie do komory prania zasadniczego skąd po zakończeniu etapu przesuwa się do tak zwanej komory neutralizacji, która służy do dezynfekcji. Ten etap jest szczególnie ważny w przypadku prania bielizny ze szpitali, czy hoteli, gdzie bariera higieniczna jest niezbędna. Potem wsad jest przesuwany pod specjalną prasę, gdzie następuje odsączanie, a następnie komora suszenia i prasowania. Cały ten proces odbywa się w hermetycznie zamkniętej maszynie przy minimalnym udziale obsługi.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria