Nowe czy używane maszyny pralnicze?

Nowoczesne, wydajne, oszczędne i przede wszystkim niezawodne maszyny pralnicze – to podstawa biznesu. O tej prostej, prawdziwej zasadzie wie każdy przedsiębiorca z tej branży, dlatego decyzja o zakupie odpowiednich maszyn, to jedna z ważniejszych jaką podejmuje się w tym biznesie.

Nowe lub używane maszyny pralnicze

Koszt zakupu nowych maszyn pralniczych jest bardzo duży. Podstawowa, najważniejsza maszyna w procesie prania na sucho, czyli agregat chemiczny w zależności od rodzaju, wielkości i wydajności kosztuje w granicach pomiędzy pięćdziesiąt a nawet sto pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Podstawowe maszyny niezbędne w procesie prania na mokro to pralnice ( od małych do dużych przemysłowych)  i pralnico wirówki łączące w sobie funkcję  prania właściwego oraz odsączania. Koszt zakupu tych nowych maszyn nie jest wprawdzie tak wysoki jak nowego agregatu chemicznego, ale i tak ceny zaczynają się w okolicach piętnastu tysięcy złotych a kończą w okolicach ponad pięćdziesięciu tysięcy złotych. Cena zależy od rodzaju, wielkości, wydajności i stopnia naszpikowania nowoczesnymi systemami elektronicznymi.

 

Oprócz maszyn podstawowych, do pełnego procesu prania zarówno na mokro jak i na sucho, potrzebnych jest jeszcze wiele innych ważnych maszyn pralniczych i akcesoriów i one też niestety nie są tanie. Są to wirówki, suszarki, prasy hydrauliczne, magle, składarki, stoły, regały, manekiny, parownice, żelazka, urządzenia do dezynfekcji, podawarki, wieszaki, wózki i  jeszcze wiele innych akcesoriów niezbędnych w prawidłowym i sprawnym prowadzeniu tego biznesu.

Jeśli koszty zakupu nowych maszyn pralniczych będą zbyt wysokie, zawsze można zdecydować się na zakup używanych maszyn pralniczych i zawsze jest to trudna decyzja, bo choć ceny używanych maszyn pralniczych mogą być nawet o pięćdziesiąt procent tańsze, to trzeba zdawać sobie sprawę, że z reguły używane maszyny są bardziej energochłonne, mniej nowoczesne, więc nie mają wielu nowoczesnych rozwiązań, które podwyższają jakość prania, więc i koszty pracy i przede wszystkim koszty eksploatacji i serwisowania parku maszynowego będą o wiele wyższe.

Bardzo ważna informacja dla tych przedsiębiorców, którzy rozważają zakup używanych maszyn pralniczych jest taka, że żywotność zdecydowanej większości maszyn pralniczych to około dwadzieścia, dwadzieścia pięć lat pełnej eksploatacji, więc zakup maszyn starszych niż piętnastoletnie raczej nie ma ekonomicznego sensu.

Najbezpieczniej jest zakupić używane maszyny pralnicze od firm, które w umowie gwarantują ich serwisowanie. Zazwyczaj są to producenci maszyn pralniczych, lub ich przedstawiciele.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria