Nowoczesne pralnico-wirówki

Bardzo szybki postęp techniczny jaki niewątpliwie ma miejsce i na  świecie i w naszym kraju też, przełożył się również  na podwyższoną  jakość maszyn używanych w branży pralniczej. Nowoczesne rozwiązania techniczne znalazły się też w pralnico wirówkach, a więc w podstawowych maszynach pralniczych używanych do prania na mokro.

Nowoczesne pranico-wirówki

Pralnico wirówka jest maszyną pralniczą, która łączy w sobie zarówno funkcję prania zasadniczego, jak i odsączania, a więc dwa najważniejsze etapy procesu prania na mokro.

 

Budowa pralnico wirówki jest podobna nieco do konstrukcji pralnicy, a więc podstawowym składnikiem jest bęben, programator, termometr, wodomierz, zawory ciepłej i zimnej wody, oraz specjalne hermetyczne drzwi o wzmocnionej konstrukcji. Konstrukcja pralnico wirówki jest o wiele bardziej stabilna, niż konstrukcja samej pralnicy, a żeby osiągnąć tą większą stabilność konstruktorzy maszyny zastosowali podwójne łożyskowanie bębna. Takie podwójne łożyskowanie przekłada się w podczas pracy pralnico wirówki na możliwość płynnej zmiany obrotów nawet o bardzo dużej amplitudzie. Ma na to również wpływ praca tak zwanego przetwornika częstotliwości, który w praktyce steruje napędem pralnico wirówki .

 

Nowoczesne pralnico wirówki mają w bębnie dość dużych rozmiarów, podziurkowane żebra zbierające- takie rozwiązanie umożliwia swobodny spad mokrego wsadu, a więc i odpowiednio dobre napowietrzanie podczas pracy maszyny. Zarówno płynna zmiana obrotów, lepsze napowietrzanie wsadu  jak i  sterowana elektronicznie bezstopniowa regulacja obrotów zarówno prania właściwego jak i odwirowywania, powodują , że praca pralnico wirówki z większą skutecznością dostosowuje się do różnego rodzaju tkanin, stopnia i rodzaju zabrudzeń, co w konsekwencji powoduje, że można bez obaw zniszczenia prać na mokro nawet  bardzo delikatne tkaniny, które do tej pory można było prać jedynie na sucho.

 

Nowoczesne pralnico wirówki mają dość zróżnicowaną ładowność ( na rynku są modele o ładowności i pięciu i nawet stu osiemdziesięciu kilogramów), ale wszystkie zarówno te małe jak i te przemysłowe charakteryzują się większą niż przeciętna oszczędnością energii, a to wprost przekłada się na konkretne oszczędności przedsiębiorstwa.

Pralnico wirówki mogą być nisko lub wysokoobrotowe, mogą być wolnostojące, lub takie, które wymagają kotwiczenia do podłoża.

W większości nowoczesnych modeli pralnico-wirówek można dowolnie konfigurować je z innymi funkcjami, na przykład z tak zwaną barierą higieniczną. Wszystkie nowoczesne modele pralnico wirówek są sterowne elektronicznie.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria