Nowoczesne usługi pralnicze

Współczesny świat podlega ciągłym zmianom; dotyczy to również sfery biznesu i usług, która powinna na bieżąco dostosowywać się do zmieniających się warunków oraz obowiązującej mody. Świat biznesu odchodzi od sztywnych reguł, według których jedynym odpowiednim strojem na spotkania biznesowe był garnitur. Dziś panuje znacznie większa dowolność w tym względzie, co pociąga za sobą rozmaite skutki, również w sektorze pralniczym. Wraz ze zmniejszeniem liczby oddawanych do pralni garniturów, rośnie ilość odzieży, która nie wymaga już czyszczenia chemicznego. Skutkiem tego, pralnie chemiczne tracą wielu klientów, nawet, jeśli ci zadowoleni są ze świadczonych przez pralnie usług. Skoro spada liczba odbiorców, a koszty podstawowe pozostają na stałym poziomie, jednostkowa cena usług musi rosnąc, aby kompensować te koszty. Z kolei wzrost cen odstrasza potencjalnych klientów i w ten sposób pralnie chemiczne wpadają w błędne koło, z którego wyjściem jest jedynie poszerzenie oferty o inne usługi.

 

Jednym z bardzo perspektywicznych obszarów jest wprowadzenie do oferty usług dedykowanych czynnym zawodowo, dobrze sytuowanym seniorom. Ich potrzeby w zakresie czyszczenia i pielęgnacji odzieży dotyczą głównie koszul, bluzek, odzieży typu casual wear oraz konfekcji pościelowej i stołowej. Pranie wszystkich tych typów tkanin stanowi znaczą trudność dla osób w podeszłym wieku, które jednak nie chcą pozostawać zależne od młodego pokolenia i z tego powodu chętnie skorzystają z usług profesjonalnej pralni. Usługa prania na mokro zapewnia im możliwość czyszczenia wszystkich tych tekstyliów w jednym miejscu. Jeśli dodatkowo zostanie ona uzupełniona o magiel oraz o maszynę czyszczącą, taka pralnia może zyskać stałe grono odbiorców swoich usług w tej grupie społecznej. Naturalnie, warunkiem koniecznym jest przeprowadzenie odpowiedniej kampanii marketingowej, a także wprowadzenie szeregu udogodnień, jak wygodny parking, bezgotówkowe systemy płatności, odpowiednie godziny otwarcia oraz właściwie skalkulowane, atrakcyjne ceny.

 

Oczywiście, aktywni seniorzy nie są jedyną grupą, do jakiej powinny być adresowane usługi prania na mokro. Chociaż niemal każdy posiada dziś w domu pralkę, należy podkreślić, że dla większości społeczeństwa pranie i prasowanie tekstyliów w warunkach domowych postrzegane jest jako nużące, uciążliwie i czasochłonne zajęcie. Z tego powodu, przy zapewnieniu odpowiednio atrakcyjnych cen, można zyskać duże grono klientów, którzy nie tyle nie radzą sobie z praniem w warunkach domowych, ile chętnie zapłacą, aby nie być zmuszonym tego robić. Czynni zawodowo ludzie cenią swój czas i z pewnością chętnie pozbędą się problemu, jakim jest pranie i prasowanie domowych tekstyliów, tym bardziej, jeśli pralnia zapewni im miłą, profesjonalną obsługę oraz indywidualne podejście do klienta. Warto również zainwestować w kampanię reklamową, mającą na celu przekonanie potencjalnych klientów, że korzystanie z usług pralni jest zachowaniem proekologicznym oraz że w procesie czyszczenia na mokro nie stosuje się żadnych rozpuszczalników, a stosowane tam środki piorące ulegają biodegradacji.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria