Ogólna charakterystyka pralnic tunelowych

Pralnice tunelowe są nowoczesnymi maszynami pralniczymi służącymi do prania wodnego bardzo dużej ilości asortymentu w zamkniętym ciągu technologicznym, czyli mówiąc prościej pralnica tunelowa łączy wszystkie etapy prania wodnego- od załadunku , poprzez pranie wstępne, pranie zasadnicze, odsączanie, wirowanie, aż do do otrzymania wypranej, wysuszonej i wyprasowanej bielizny. Pralnice tunelowe zapewniają bardzo wydajne i super oszczędne pranie na mokro przy minimalnym udziale obsługi. Praca przy tej maszynie ogranicza się w zasadzie do załadunku brudnej  bielizny i odbiorze gotowego asortymentu.

Przybliżone parametry zużycia mediów podczas pracy pralnicy tunelowej:

– zużycie wody wynosi około 6 litrów na 1 kilogram wsadu

– zużycie środków piorących to około 30 gramów na jeden kilogram wsadu

– zużycie prądu wynosi 0,01 kW  na kilogram wsadu

– zużycie pary wynosi 0,4 kg na kilogram wsadu

Pralnice tunelowe zbudowane są ze specjalnych komór ( inaczej modułów). Poszczególne komory oddzielone są od siebie w taki sposób, że nie zachodzi mieszanie się kąpieli między komorami, a jednocześnie wsad przemieszcza się z komory do komory samodzielnie. Konstrukcja pralnicy tunelowej to rura ( choć pod względem technologicznym jest to bęben) , której środek wykorzystuje zjawisko tak zwanej „Śruby Archimedesa” , czyli pewien rodzaj rozdzielającej poszczególne komory spirali. Pralnica tunelowa złożona jest z modułów integralnie ze sobą połączonych w których dokonują się następujące po sobie fazy technologii prania na mokro.

W zależności od modelu pralnicy tunelowej, zmienia się ilość komór z których się składa. Najczęściej spotykane na polskim rynku to takie, które mają od 5 do aż 20 komór. Różna jest też ładowność pralnic tunelowych – najmniejsze mają ładowność 25 kilogramów wsadu, a największe nawet 90 kilogramów.

W każdej pralnicy tunelowej można można wyróżnić cztery podstawowe strefy, które odpowiadają poszczególnym fazom prania na mokro. Oto one-

1. strefa prania wstępnego

2.strefa prania  podstawowego ( zasadniczego)

3.strefa płukania

4.strefa neutralizacji i uszlachetniania

Oczywiście tak nowoczesne pralnice do prania przemysłowego są sterowane elektronicznie, ilość proponowanych programów jest bardzo duża, ale zależy to od  konkretnego modelu . Wszystkie dostępne na polskim rynku modele  tunelowych pralnic przemysłowych są niezwykle wydajne i niezwykle ekonomiczne, większość  modeli dysponuje tak zwaną barierą higieniczną, jest bardzo  prosta w obsłudze i co najważniejsze oferuje jakość usługi na najwyższym poziomie.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria