Ogólna charakterystyka pralnico – wirówek

Pralnico wirówki to profesjonalne urządzenia pralnicze, które łączą w sobie dwie podstawowe funkcje występujące  w procesie prania- funkcję  prania zasadniczego oraz funkcję wirowania. W wielu pralniach starszego typu proces technologiczny jest rozdzielony, czyli najpierw następuje pranie w pralnicy, a następnie wsad jest przenoszony do wirówek , gdzie następuje jego  odsączanie. Połączenie tych funkcji w jednej maszynie, bardzo skróciło czas prania, zmniejszyło ilość wydatkowanej energii, a przez to wydatnie zmniejszyło koszty.

W pralnico wirówkach odbywa się cykl prania, płukania, oraz odwodnienia poprzez odwirowanie.

Pralnico -wirówki to dość skomplikowane pod względem konstrukcji urządzenia pralnicze. Sercem pralnico wirówki jest bęben. Niewątpliwie bęben jest  najważniejszą częścią tego urządzenia, bo w nim praktycznie wszystko się dzieje. Bęben oraz obudowa pralnico-wirówki wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, najczęściej   jest to AISI 304. Obudowa i część elementów wykonanych ze stali pokryte są specjalną farbą (EPOXY), która praktycznie w stu procentach zabezpiecza przed korozją.

Bardzo ważna w tego typu urządzeniach jest nowoczesna elektronika. Jest jej w pralnico wirówkach bardzo dużo i  wszystko wskazuje na to, że będzie coraz więcej. Sterowanie pralnico-wirówką odbywa się zazwyczaj za pomocą specjalnego sterownika lub programatora nastawnego.

Pralnico wirówki mają wbudowany specjalny termostat, oczywiście sterowany elektronicznie. Dzięki tak nowoczesnemu rozwiązaniu, kontrola temperatury jest ciągła podczas całego procesu prania i zdecydowanie podnosi to jakość prania. Wszystkie plastikowe dozowniki ( w większości modeli są to  dozowniki samoczyszczące) i elastyczne połączenia zbudowane są z propylenu.

Wszystkie dostępne na polskim rynku modele pralnico wirówek  muszą posiadać  certyfikaty jakości i certyfikaty bezpieczeństwa norm europejskich ( w skrócie SE).

Podział pralnico wirówek przebiega wokół trzech podstawowych  osi.

Pierwszy podział przebiega wokół rodzaju i prędkości wirowania. I tak  pralnico wirówki dzielimy na amortyzowane i sztywne. Amortyzowane pralnico wirówki posiadają wysokie obroty podczas wirowania ( powyżej 850 obrotów  na minutę) oraz nowoczesny system amortyzacji, który tak skutecznie niweluje drgania, że nie jest potrzebne kotwiczenie urządzenia do podłoża. Takie urządzenia pracują bardzo cicho a po zakończeniu pracy wsad może być poddawany wykańczaniu. Natomiast w tak zwanych sztywnych pralnico wirówkach obroty podczas wirowania są sporo niższe ( najwyżej do 400 obrotów na minutę) , a ponieważ takie urządzenie  nie ma odpowiedniej amortyzacji, to drgania są bardzo duże, przenoszą się oczywiście na podłoże i w związku z tym urządzenie wymaga kotwiczenia .

Drugi podział przebiega według rodzaju zasilania energią i tu wyróżniamy pralnico wirówki parowe oraz elektryczne.

Trzeci podział to pralnico wirówki wolnostojące oraz te, które ze względu na drgania podczas pracy muszą być mocowane na stałe do podłoża.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria