Ogólna charakterystyka suszarek bębnowych

Suszarki bębnowe to profesjonalne maszyny pralnicze, których zadaniem jest przemysłowe podsuszanie i suszenie wsadu ( bielizna odzież itp. asortyment przeznaczony do prania) oraz jego przewietrzanie i kondycjonowanie.

Jak sama nazwa wskazuje najważniejszą częścią budowy tej maszyny, jest oczywiście bęben.  Bębny suszarek zbudowane są z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej ( zazwyczaj jest to AISI -304). Żeby dobrze spełniać swoją rolę, stal nie tylko musi spełniać wysokie normy jakościowe, przede wszystkim musi być odpowiednio perforowana, co bardzo pomaga w prawidłowym przebiegu powietrza wewnątrz bębna. Nowoczesne suszarki bębnowe osiągają parametry obiegu powietrza od 1200 do 3600 metrów sześciennych na godzinę, co przekłada się nie tylko na dużą efektywność pracy suszarki, ale też podnosi jakość usługi. Konstrukcja pozwala na efektywne odparowanie wilgoci podczas pracy suszarki, a dzięki doskonałej izolacji cieplej uzyskuje się bardzo niską emisję cieplną poza urządzenie, co to tak naprawdę oznacza wymierne oszczędności kosztów eksploatacji. Jeśli chodzi o zasilanie, to do dyspozycji są wszystkie trzy rodzaje suszarek bębnowych, a mianowicie suszarki zasilane prądem, suszarki zasilane gazem, oraz suszarki parowe. Praktycznie wszystkie dostępne na rynku modele suszarek bębnowych dysponują tak zwanymi obrotami rewersyjnymi, które pozwalają na osiągnięcie aż trzech cykli suszenia w ciągu jednej godziny.

Bardzo istotna część suszarek bębnowych, czyli filtr powietrza, wykonana jest również z wysokiej jakości stali nierdzewnej. W przeważającej ilości modeli suszarek bębnowych działa system odcięcia zasilania w przypadku zanieczyszczenia filtra, lub instalacji odprowadzającej powietrze.

Nowoczesne suszarki bębnowe są sterowane elektronicznie za pomocą programowalnych sterowników mikroprocesowych.  Taki nowoczesny sterownik nadzoruje każdy etap pracy suszarki, nie dopuszcza ani do przesuszenia, ani do pogniecenia bielizny, daje możliwość zaprogramowania przynajmniej kilkunastu programów, posiada też funkcję chłodzenia  cool down  ( bardzo potrzebną do suszenia delikatnych i specjalistycznych tkanin).

Wystawione do sprzedaży suszarki bębnowe muszą obowiązkowo spełniać wszystkie wyśrubowane przez Unię Europejską normy jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska i do ich potwierdzenia posiadać stosowne certyfikaty.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria