Ogólna charakterystyka suszarkoroztrząsarek

Suszarko- roztrząsarki, występujące też pod nazwą suszarki przelotowe, to  maszyny pralnicze przeznaczone do podsuszania, suszenia, roztrząsania wypranego wsadu w ilościach przemysłowych. Suszarko- roztrząsarki mogą działać oddzielnie, ale też mogą stanowić końcowy składnik tak zwanej pralnicy przemysłowej.

Na rynku dostępne są suszarki przelotowe zasilane gazem lub parą, o różnej ładowności ( od 25, poprzez 35,50, 75, 100, 140, 190 aż do 240 kilogramów) .

Bez względu na wielkość suszarek przelotowych, najważniejsze części w ich konstrukcji, to bęben roboczy, filtry oraz elektroniczne sterowniki.

Bębny  zawieszane są na specjalnej łożyskowej osi, zawsze wykonane są z bardzo dobrej jakości blachy nierdzewnej. Blacha ta oprócz wysokich standardów jakości, musi być dodatkowo perforowana, bo to pomaga w przemieszczaniu się oraz w odpowiednim napowietrzaniu suszonego asortymentu.

Załadunek w dużych suszarkach przelotowych ( tych , które nie są częścią tunelu pralniczego) odbywa się zazwyczaj od frontu za pomocą specjalnego transportera i przez transporter też są odbierane już po zakończeniu pracy.

Sterowanie odbywa się elektronicznie za pomocą specjalnych, nowoczesnych sterowników. W większości modeli jest dostępnych ponad sto programów suszących. Sterowanie elektroniczne podnosi jakość prania, a poprzez kontrole wilgotności i temperatury nie dopuszcza do zrobienia zagnieceń i pozwala suszyć bezpiecznie różne rodzaje tkanin.

Specjalne filtry w tego typu suszarkach też są wykonane z doskonałej jakości stali nierdzewnej. Proces filtrowania jest też dodatkowo zabezpieczony elektronicznie, bo w razie zanieczyszczenia filtra lub jakiejś jego awarii ( dotyczy to również całej instalacji odprowadzającej powietrze z bębna na zewnątrz), zasilanie jest automatycznie wyłączane. Suszarki mogą być dodatkowo wyposażane w specjalny detektor wilgotności.

Nowoczesne suszarko – roztrząsarki charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością ( do czterech cykli suszenia na godzinę) przy jednoczesnym niskim zużyciu energii ( około  jeden kilogram pary na jeden kilogram wysuszonej bielizny). Są świetnie izolowane, przez co mają wysoką sprawność cieplną i bardzo cicho pracują.

Wszystkie dostępne na rynku modle suszarko – roztrząsarek ( najczęściej firmy Kannnegiesser oraz Senking ) spełniają europejskie normy jakości i bezpieczeństwa, które są potwierdzane stosownymi certyfikatami.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria