Opis automatycznej wprowadzarkopodawarki do bielizny płaskiej

Automatyczna wprowadzarko-podawarka do bielizny płaskiej typu JENFEED LOGIC PLUS to aktualnie najbardziej nowoczesny model tego typu urządzenia na polskim rynku pralniczym. Maszyna ta służy do automatycznego wprowadzania dużych i małych sztuk bielizny płaskiej ( czyli takiej bez określonego fasonu, na przykład prześcieradeł, poszewek, ręczników itp. asortymentu) do prasownicy wielonieckowej, a wszystko oczywiście w procesie technologicznym przemysłowego prania na mokro.

Praca wprowadzarko -podawraki w dużym uproszczeniu wygląda następująco:

Nad specjalnym stołem maszyny, z prawej i lewej strony, oraz pośrodku, lub też dodatkowo w zależności od potrzeb w innych miejscach, umieszczone są tak zwane stacje ( nazywane też stanowiskami), które zakończone są specjalnymi klamrami. Te tak zwane stacje podawania z klamrami mają regulowane swoje położenie oraz wysokość, co umożliwia łatwe dopasowanie do rozmiaru i kształtu płaskiej bielizny. Regulacja wysokości umożliwia też dostosowanie do wzrostu operatora obsługującego wprowadzarko-podawarkę  w taki sposób, aby mógł lżej, a przez to wydajniej pracować. Kiedy dwa rogi przeznaczonej do podania bielizny płaskiej zostaną zaczepione w klamrach- urządzenie automatycznie zaczyna swoją pracę. To dotyczy dużych sztuk bielizny (prześcieradła, poszwy itp.) , natomiast do podawania mniejszych sztuk ( ręczniki, małe poszewki itp.) urządzenie ma specjalną zintegrowaną wprowadzarkę podciśnieniową .

Wprowadzarko-podawarka JENFEED LOGIC PLUS, jak większość tego typu nowoczesnych maszyn, ma w swojej konstrukcji bardzo wiele elektroniki i automatyki. I tak urządzeniem steruje specjalny programowalny sterownik elektroniczny, jest też regulacja rozciągania i rozprostowywania bielizny, kontrola prędkości podawanej bielizny i oczywiście automatyczne wprowadzanie bielizny. Dodatkowo jest też funkcja dająca możliwość wprowadzania dużych sztuk bielizny w jednej linii oraz możliwość pracy na jednej lub dwóch liniach jednocześnie- to jeszcze bardziej zwiększa wydajność pracy tej maszyny ( standard to od 1100 do 18000 sztuk bielizny na godzinę).

Ten typ wprowadzarko -podawarki obsługuje czterech, lub co najmniej trzech operatorów ( każdy z pracowników ma możliwość pracy niezależnie od innych) , maszyna jest zasilana elektrycznie, waży niewiele ponad tonę, jest oszczędna i niezwykle wydajna.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria