Opis prasownicy nieckowej serii JENROLL EXPG

Prasownice nieckowe, to nowoczesne maszyny pralnicze, które przeznaczone są do przemysłowego prasowania płaskiej bielizny mało i wielkoformatowej, takiej jak na przykład poszwy, prześcieradła, ręczniki itp.

Omawiany model prasownicy nieckowej serii JENEROLL EXPG jest urządzeniem o zasilaniu gazowo-olejowym z tak zwaną elastyczną niecką ( urządzenia tego typu produkowane przez tego samego producenta oferują wersje jedno, dwu i trzynieckowe o różnych średnicach walców od 800 milimetrów, poprzez 1200,2500, 3000, 3500 aż do 4000 milimetrów ).

W tym modelu walec jest ruchomy, napędzany za pomocą silników elektrycznych ( prąd przemienny) z tak zwaną przetwornicą częstotliwości, co pozwala na płynną zmianę obrotów walca podczas pracy. Walec jest obłożony specjalną taśmą sprężynkową i owinięty okładziną PE, albo NOMEX. W zależności od stopnia zawilgocenia bielizny można zmniejszać lub zwiększać prędkość pracy walca.

Nowatorskie rozwiązanie w tym modelu prasownicy nieckowej polega na zastosowaniu elastycznej niecki. Tradycyjne niecki są sztywne, więc w miarę zużywania się okładziny wału, tracą po części z nim kontakt, a najlepsze efekty jakościowe, wydajnościowe oraz oszczędnościowe pracy, osiąga się wtedy,  kiedy wał jest ściśle dociskany do całej powierzchni niecki. Elastyczność niecki skutkuje tym, że zniwelowane są zmiany średnicy wału i ciepło jest przekazywane w optymalny sposób, więc i parametry pracy są najlepsze z możliwych. Elastyczność niecki gwarantuje dodatkowo niezmienność kąta kontaktu, który wyniesie zawsze 180 stopni, inaczej niż w przypadku tradycyjnej konstrukcji niecki, gdzie ulega zmianie na skutek zużycia wykładziny wału oraz pod wpływem temperatur. Stały kąt kontaktu przekłada się wprost na dużo większą wydajność urządzenia, co potwierdzają testy.

Prasownica nieckowa JENROLL EXPG z elastyczną niecką jest sterowana elektronicznie, jest doskonale izolowana termicznie (specjalne, nowoczesne pokrywy izolacyjne, które zmniejszają przenikanie ciepła do otoczenia nawet o 70 procent) przez co praca operatorów  może być o wiele wydajniejsza. Urządzenie posiada termostatyczną kontrolę nastawianej temperatury,daje możliwość regulacji temperatury prasowania, ma też  układ regulacji i usuwania odpadów oraz specjalne zabezpieczenie przed uszkodzeniem dłoni podczas pracy.

Jest to wyjątkowo wydajna i oszczędna prasownica. Praca tej maszyny gwarantuje bardzo wysoką jakość usługi, przy wyjątkowo niskich kosztach. Posiada wszystkie wymagane certyfikaty( GF, ISO 9001) , jest prosta i bezpieczna w obsłudze.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria