Opis suszarki przelotowej

Montowane zazwyczaj jako końcowy element ciągu pralnicy tunelowej, suszarki przelotowe, to nowoczesne urządzenia pralnicze służące do podsuszania, suszenia i roztrząsania wypranego asortymentu. Urządzenia te mogą też działać samodzielnie, ale zdecydowanie częściej i efektywniej pracują w ciągu pralnicy tunelowej.

Podstawowym elementem konstrukcji suszarki przelotowej jest oczywiście bęben wykonany z perforowanej, nierdzewnej stali-  tam odbywa się właściwy proces suszenia, czy roztrząsania. Bębny mogą być różnej ładowności, w zależności od modelu suszarki- od 25 kilogramów, poprzez 35, 50,60 , 87, 116, 142, 188, aż do 234 kilogramów, tak więc bez trudu można dobrać suszarkę o ładowności odpowiadającej potrzebom i wielkości pralni. Równie ważnym elementem budowy suszarki  jest silnik, który posiada tak zwany przetwornik częstotliwości umożliwiający płynną regulację obrotów bębna w obu kierunkach ( tak zwana rewersja ). Filtry powietrza w tego typu maszynach wykonane są też z wysokiej jakości stali nierdzewnej-muszą być niezawodne, gdyż tego typu suszarki potrzebują intensywnego usuwania wilgotnego powietrza, co oczywiście bardzo zwiększa efektywność pracy urządzenia. W większości modeli suszarek przelotowych przeciętne osiągi to trzy do czterech pełnych cykli suszenia w ciągu godziny. Bardzo nowoczesna izolacja tego typu suszarek przekłada się zarówno na wysoką sprawność cieplną, jak i na cichą pracę urządzenia. W konstrukcji tego typu urządzeń jest bardzo dużo elektroniki- to przede wszystkim sterowanie elektroniczne( sto programów do dyspozycji oraz  możliwość zaprogramowania własnych programów dostosowanych idealnie do rodzaju suszonego asortymentu, co bardzo poprawia jakość usługi), ale też zabezpieczenie polegające na automatycznym wyłączaniu w wypadku zanieczyszczenia filtra oraz instalacji  odprowadzającej powietrze.

Praca suszarek przelotowych w uproszczeniu wygląda w następujący sposób- transporter dokonuje załadunku mokrego wsadu zawsze z przodu maszyny, potem programowanie, praca, a następnie wyładunek z drugiej strony suszarki na transporter, ewentualnie wózek. Jeśli chodzi o zasilanie to występują suszarki parowe i gazowe- oba rodzaje są bardzo oszczędne w wydatkowaniu energii. Wszystkie dostępne na rynku modele suszarek przelotowych posiadają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria