Park maszynowy do prania wodnego i chemicznego

Każda technologia prania wymaga innych maszyn pralniczych, przynajmniej tych podstawowych, a więc park maszynowy obsługujący obie te technologie jest różny, choć trzeba podkreślić, że w kilku punktach jednak się pokrywa.

Pralnie

 

Jak sama nazwa wskazuje pranie na mokro jest technologią , w której podstawowe znaczenie ma woda i oczywiście jakiś chemiczny detergent.

Najważniejszą maszyną pralniczą w praniu wodnym jest oczywiście pralnica, czyli maszyna pralnicza w której odbywa się zasadniczy proces prania. Jest wiele rodzajów pralnic – modele różnią się między sobą przede wszystkim wielkością, ładownością , stopniem zaawansowania technicznego ( to najczęściej wyraża się w ilości elektroniki ), wydajnością oraz na przykład  ilością ekologicznych  rozwiązań. Trzeba pamiętać, że w naszych warunkach pralnie wodne to w zdecydowanej większości duże przedsiębiorstwa obsługujące tak zwanych dużych klientów (szpitale, hotele, koszary itp.), choć oczywiście wyjątki też się zdarzają.

 Do wstępnego odsączania potrzebujemy specjalnej maszyny, czyli wirówki. Wirówki mają wbudowane  specjalne filtry i od ich ilości i jakości zależy jakość i tempo odsączania. Trzeba jednak zaznaczyć, że na wyposażeniu nowoczesnych pralni nie montuje się tego typu maszyn, bo na rynku są o wiele bardziej nowoczesne maszyny łączące  w sobie obie funkcje-pralnie zasadnicze i odsączanie. Te maszyny to pralnico wirówki.

Praca pralnico -wirówek zapewnia o wiele wyższą jakość i wydajność niż praca pralnic i wirówek działających osobno, a przy tym takie rozwiązanie zapewni wyższe oszczędności i to nie tylko energii, ale też pracy.

Suszarki, to maszyny pralnicze potrzebne na końcowym etapie prania na mokro. Nowoczesne, sterowane elektronicznie suszarki zapewniają odpowiednią kontrole wilgotności ( przez co umożliwiają suszenie nawet delikatnych tkanin), spełniają normy ekologiczne i są niezwykle wydajne.

 

W procesie prania na sucho wykorzystywana jest tylko jedna maszyna- agregat chemiczny. Agregat chemiczny to bardzo skomplikowana, hermetycznie zamykana maszyna pralnicza, gdzie odbywa się proces czyszczenia bez użycia wody. Upraszczając można powiedzieć, że czyszczenie w agregacie chemicznym odbywa się z zamkniętym cyklu i  polega na zalewaniu odzieży specjalnym rozpuszczalnikiem chemicznym, który po prostu rozpuszcza brud.

 

Zarówno do prania na mokro jak i prania na sucho, potrzebne są akcesoria pralnicze, takie jak manekiny, stoły, wieszaki, parownice, żelazka, urządzenia do znakowania i pakowania itp.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria