Plamy na ubrankach dziecięcych – jak sobie z nimi skutecznie radzić?

Niewątpliwie każda mama musi codziennie zmagać się z trudnymi plamami na ubrankach swojego dziecka. Najczęściej powstają one po kredkach, soczku, czy flamastrów. Wielu osobom wydaje się, że z takimi plamami nie można sobie poradzić, a prawda jest inna. Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów na to, jak możesz sobie z nimi skutecznie poradzić.
 

Plamy z buraków
Należy plamę od razu wytrzeć przy pomoc mokrej gąbki, a następnie namoczyć ubranie na noc w zimnej wodzie. Potem należy w nią wetrzeć płyn do mycia naczyń i wypłukać. Niezwykle skuteczne jest polanie świeżej plamy gorącą wodą, ale ten sposób należy stosować wyłącznie wtedy, kiedy mamy pewność iż nie zaszkodzi on tkaninie.
Plamy po flamastrach
Wystarczy plamę uprać w mydle lub najpierw natrzeć dokładnie gliceryną i uprać tak jak robisz to zawsze. W razie, gdyby pozostały jakiekolwiek ślady, to można je przetrzeć spirytusem.
 

Kawa i herbata
Zdecydowanie jak najszybciej należy plamę zamoczyć w ciepłym roztworze płynu do mycia naczyń na kilkadziesiąt minut. Potem wszystko wyczyść alkoholem i jeśli ślad po plamie nadal jest widoczny, to wtedy przetrzyj ją dodatkowo wodą utlenioną. W przypadku plam z herbaty na białym obrusie, to wystarczy je polać sokiem z cytryny, a następnie spłukać letnią wodą. Jeśli zaś chodzi o kawę, to palmę należy namoczyć w ciepłej wodzie z proszkiem enzymatycznym.
Plamy z owoców
Przed praniem natrzyj plamę solą i wypłucz w zimnej wodzie. Następnie należy ją namoczyć w płynnym detergencie. Potem, o ile dany rodzaj tkaniny nie jest zbyt delikatny, należy uprać ubranko w gorącej wodzie. Dobrym sposobem na plamy po owocach jest zapranie ubranka w kwaśnym mleku. W przypadku bawełny można również takowe pocierać plasterkiem cytryny, a potem uprać.
Możesz więc się przekonać, że nie potrzeba żadnych szczególnych środków chemicznych i umiejętności, aby poradzić sobie z plamami, które na ubrankach powstają w wyniku zabaw małego rozrabiaki. Warto jest zaznajomić się z takimi sposobami, ponieważ dzięki temu w przyszłości będziesz mogła uratować wiele ubranek, które normalnie mogłabyś skazać na wyrzucenie, gdyż nie nadawałyby się do ponownego używania.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria