Plamy z rdzy – ja możesz je usunąć?

Jeśli chodzi o plamy z rdzy, to ich usuwanie nie należy do zadań najłatwiejszych, a niekiedy jest to wręcz niemożliwe, szczególnie wtedy, kiedy mamy do czynienia z zabrudzeniem o dużych rozmiarach. Co więcej, nawet specjalne odplamiacze nie radzą sobie niekiedy z tego typu plamami. Niemniej jednak, postanowiliśmy przedstawić Ci kilka domowych metod, które mogą okazać się dość skuteczne podczas usuwania tego rodzaju plam.


Co usunie skutecznie plamy z rdzy?
W wywabianiu plam z rdzy może pomóc kąpiel ubrania w gorącym soku z cytryny, jednakże, jeśli tkanina jest delikatna, to należy zrezygnować z tej metody.
Dobrze z takimi plamami radzi sobie również proszek do pieczenia, którym należy plamę natrzeć, a w dalszej kolejności uprać jak zawsze.
Sok z cytryny także jest sprzymierzeńcem i można nim skropić plamę z rdzy, a następnie zasypać ją solą. Ubranie potem należy powiesić na kilka godzin na słońcu, a potem uprać jak zawsze.
Jeśli żaden z tradycyjnych odplamiaczy nie daje rady z plamą, to wtedy możesz próbować wyczyścić ją płynem do czyszczenia toalety. Niemniej jednak, w tym wypadku należy zachować dużą ostrożność, bowiem tego typu środki zazwyczaj są bardzo żrące i mogą zniszczyć tkaninę.
Jeszcze innym pomysłem może być użycie kwasku cytrynowego lub kwasu winnego. Wtedy stosujemy proporcje jedna łyżka na szklankę wody w obu przypadkach. Potem należy materiał dobrze wypłukać.
Niekiedy plamy z rdzy potrafi usunąć coca cola, aczkolwiek tutaj wszystko zależy od stopnia zaawansowania plamy.


Co jeśli sobie nie poradzisz?
Wtedy można spróbować oddać ubranie do profesjonalnej pralni, która ma bardziej zaawansowane rozwiązania i być może będzie w stanie skutecznie pozbyć się rdzy z ubrania. Niemniej jednak, nie zawsze odnośni to pożądany skutek, tak więc nie możesz być mocno zdziwiony faktem, że ubranie, które wróci z pralni również będzie ubrudzone.
W większości przypadków należy się pogodzić z faktem, że trzeba będzie wydać pieniądze na nowe ubranie i na przyszłość uważać, aby nie ubrudzić się ponownie, gdyż plamy z rdzy są jednymi z najtrudniejszych do wywabienia i często sposoby, nawet te najlepsze okazują się nieskuteczne.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria