Każdy biznes, niezależnie z jaką branżą jest związany, wymaga niekiedy wprowadzenia pewnych modyfikacji. Bodźcem do wprowadzenia zmian lub poszerzenia oferty może być zmiana warunków panujących na rynku, pojawianie się konkurencji, zmiana obowiązujących przepisów lub po prostu chęć zwielokrotnienia swoich zysków.
W przypadku profesjonalnych pralni, czyszczenie tkanin na mokro daje wiele ciekawych korzyści, między innymi właśnie możliwość poszerzenia oferty w łatwy sposób, bez wprowadzania rewolucji oraz przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich środków finansowych.
Jest to znacznie prostsze w przypadku pralni, niż specjalistycznych zakładów, zajmujących się chemicznym czyszczeniem tkanin, ponieważ te ostatnie opierają swoją technikę o stosowanie rozpuszczalników, a w takim przypadku wprowadzenie prania na mokro stanowi dla nich istotną zmianę techniki prania i będzie sporym wyzwaniem, nawet, jeśli tego typu zakłady posiadają spore doświadczenie w zakresie obchodzenia się z rozpuszczalnikami oraz utylizacją ścieków. Profesjonalna pralnica, podłączona do odpływu ścieków oraz do innych systemów, różni się bowiem zasadniczo od małej, domowej pralki, z którą każdy jest obeznany. Dużą zmianą będzie również wdrożenie odpowiednich procedur prania i suszenia tkanin, bowiem wymaga to odpowiedniego przeszkolenia personelu oraz zdobycia praktyki.
Natomiast właściciele profesjonalnych pralni świetnie obeznani są z zasadami działania urządzeń piorących oraz ich wymogów, zaś personel pralni posiada odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie zawodowe. Jedyną trudnością, przed jaką staną profesjonalne pralnie, będzie opanowanie sposobu obchodzenia się z wełną, a także z procesem wykańczania odzieży składającej się z wielu form, jak marynarki, żakiety oraz wełniane płaszcze.
Nowoczesne pralnicowirówki posiadają wiele opcji doboru parametrów prania, w tym również możliwość zaprogramowania procesu czyszczenia na mokro. Z tego powodu, wprowadzenie prania na mokro do oferty będzie zadaniem znacznie łatwiejszym dla zwykłych pralni, niż dla pralni chemicznych. Ponadto, suszarki bębnowe często posiadają czujniki wilgotności końcowej, więc jedynym obszarem, wymagającym adaptacji do czyszczenia na mokro jest proces wykończania tkanin. Można jednak łatwo nadrobić braki w tym zakresie, zaopatrując się w urządzenia służące do wykańczania odzieży, do których należą: Topper, przeznaczony do bezkastowego prasowania spodni, finisher oraz specjalny stół do prasowania.