Pralnie samoobsługowe jeszcze do niedawna znaliśmy niemal wyłącznie z amerykańskich filmów, w których pojawiają się bardzo często. Jednak ostatnie lata przyniosły w tej materii zmianę i takie pralnie dostępne są również na polskim rynku. A co więcej, ich popularność ciągle rośnie.
Dla kogo są pralnie samoobsługowe?
Obserwując rynek pralniczy możemy zauważyć, że punkt samoobsługowe zyskują na popularności głównie w większych miastach. Jest to ich naturalny rynek – tu właśnie pracuje, mieszka i żyje najwięcej osób w wieku młodym, singli, nie narzekających na małe zarobki, ale raczej na nadmiar obowiązków i brak wolnego czasu.
Dla nich pralnie samoobsługowe są wyjściem bardzo pożądanym – wystarczy wziąć ze sobą brudną odzież, by następnie udać się „na miasto”. Tam skorzystać z pralni samoobsługowej, a samemu w tym czasie np. spotkać się ze znajomymi w kawiarni obok, zrobić zakupu, poczytać książkę czy śledzić losy znajomych na social media.
Oczywiście nie tylko do zamożnych singli kierowana jest oferta pralni samoobsługowych. Skorzystają z nich chętnie także turyści, studenci czy osoby, które najzwyczajniej w świecie nie mają w mieszkaniu dostępu do pralki. To wbrew pozorom nie jest rzadkością – często mieszkania i łazienki są na tyle małe, że zaoszczędzone na pralce miejsce jest na wagę złota.
Jak korzystać z pralni samoobsługowej?
Sam proces korzystania z pralni samoobsługowej jest bardzo prosty. Wystarczy udać się do niej z brudną odzieżą, a następnie wybrać odpowiednią wielkość pralki – lub nawet skorzystać z kilku pralek jednocześnie, jeśli pranie jest naprawdę duże.
Za pralnię można zapłacić bezgotówkowo, opłacając nie tylko sam proces prania, ale też wykupując odpowiednie do niego detergenty, jak proszki czy płyny. Warto zwrócić uwagę, że są to środki o jakości profesjonalnej, skuteczniej dopierające niż te, które używane są na co dzień w naszych domach. Jednocześnie są też bardziej przyjazne dla tkanin i przedłużają ich żywotność. To też nie jest bez znaczenia – pranie po skorzystaniu z pralni samoobsługowej prezentuje się lepiej, niż to z pralki domowej. Jest to oczywiście zasługą zastosowania profesjonalnego sprzętu i odpowiednio dobranych programów.
A jak założyć pralnię?
Założenie pralni samoobsługowej może być świetnym pomysłem na biznes. Zarówno podstawowy, jak i uzupełniający inną działalność gospodarczą czy pracę na etacie. Jego zaletą jest właśnie brak konieczności obsługi i ciągłego nadzorowania przez właściciela ani nawet przez pracowników. Większość procesów może być zautomatyzowana, włącznie z systemem powiadamiania serwisu o ewentualnej usterce, co minimalizuje czas przestoju.
Jest to lider w branży pralniczej, zarówno w skali Polski, jak i Europy. Firma Speed Queen oferuje szeroką pomoc przy założeniu pralni samoobsługowej, nie ograniczającą się do przekazania wyposażenia. Wsparcie obejmuje także wybór odpowiedniej lokalizacji, zwiększającej szansę na powodzenie biznesu. Warto dodać, że firma ocenia stopę zwrotu z inwestycji na 3 lata, co jest wynikiem bardzo zachęcającym do tego, by wejść w rynek pralni samoobsługowych.