Pralnica

Najpopularniejszym dziś sprzętem będącym na wyposażeniu pralni są urządzenia pralnicze wykorzystujące technologię prania mokrego.  Najnowocześniejszym typem tego rodzaju urządzeń są pralnice tunelowe. W wyniku zastosowania wyjątkowej modułowej konstrukcji, tunele pralnicze zapewniają użytkownikom wybór pomiędzy tradycyjnym transportem "Bottom" i "Top", a to wszystko przy wykorzystaniu jednakowej technologii. Przy maksymalnej dyspozycyjności i minimalnych nakładach na obsługę serwisową, zapewniają one niesamowitą oszczędność tekstyliów i niespotykanie wysoką jakość prania.

 

Jedną z odmian pralnic jest tak zwana pralnica tunelowa, która znajduje obecnie szerokie zastosowanie w pralniach. Da ciekawostki warto dodać, że pralnice tunelowe funkcjonują już od 1965 roku i są nadal wykorzystywane, mimo, że przez wiele lat zmieniała się ich technologia oraz sposób użytkowania. Na chwilę obecną urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju gałęziach przemysłu. Służą przede wszystkim do prania ubrań roboczych oraz bielizny. Najczęściej wykorzystuje się je w takich instytucjach, jak: hotele, szpitale, czy zakłady produkcyjne.

 

Pranie w tego rodzaju pralnicach opiera się przede wszystkim na przemieszczaniu się ubrań pomiędzy poszczególnymi komorami. Z komory, w której odbywa się pranie wstępne, ubrania przechodzą do komory prania zasadniczego, a potem do komory płukania i komory tak zwanej neutralizacji, gdzie następuje dezynfekcja. Jest to niezwykle ważny proces prania, ważny zwłaszcza w przypadku takich instytucji, jak: szpital, czy zakład produkcyjny. Końcowy etap prania odbywa się przy ucisku prasy. Ubrania podawane są następnie do suszarek, a potem do prasowania. Cały proces prania zapewnia dużą skuteczność oraz precyzję, ograniczając przy tym stopień zużycia i proces niszczenia ubrań. Pralnice tunelowe są bardzo wydajne. Dzięki specjalnemu podziałowi na komory możliwe jest osobne programowanie pracy dla poszczególnych komór oraz indywidualne dozowanie środków piorących, dzięki czemu zyskuje się największą funkcjonalność podczas prania.

 

Jedną z najbardziej nowoczesnych technologii w dziedzinie pralnic, jakie są obecnie na rynku, jest technologia Power Trans. Zapewnia ona minimalny udział obsługi serwisowej, bardzo dużą wydajność oraz wysoką jakość prania. Użytkownicy cenią sobie również szczególną dbałość o zachowanie możliwie najlepszego stanu tkanin poddawanych zabiegom prania oraz suszenia.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria