Pralnice przemysłowe- zastosowanie i budowa

Pralnice przemysłowe są najważniejszymi maszynami pralniczymi do tak zwanego prania na mokro, czyli prania z użyciem wody i detergentu.

Jak sama nazwa wskazuje pralnice przemysłowe znajdują zastosowanie w dużych pralniach wodnych obsługujących klientów na dużą skalę ( chodzi na przykład o takie duże jednostki jak szpitale, jednostki wojskowe, hotele itp. ) .

Pralnice przemysłowe

Pralnice przemysłowe można podzielić na pralnice bębnowe i pralnice tunelowe.

Pralnica bębnowa składa się z następujących elementów

– bęben ( bardzo zróżnicowanej wielkości ) wykonany z blachy nierdzewnej wysokiej jakości, najczęściej podziurkowanej. We wnętrzu bębna są umieszczone specjalne przegrody, dzięki którym pranie się prawidłowo przemieszcza, nie skręca i nie zbija. Podczas pracy pralnicy przemysłowej bęben porusza się w obu kierunkach.

– drzwi do bębna – okrągłe, przezroczyste ( co umożliwia kontrolę podczas pracy), hermetyczne, a przed przypadkowym otwarciem zabezpiecza specjalny zawór sterowany elektronicznie.

– zawór zimnej i ciepłej wody zazwyczaj umieszczany naścianach bębna pralnicy

– termometr

– wodowskaz

– wyłączniki elektryczne

– zabezpieczający hamulec mechaniczny

– programator ( zazwyczaj sprzężony z regulatorem hydrostatycznym i termostatycznym, co daje możliwość odpowiedniego dozowania wody i środków piorących nawet w trakcie prania)

Na rynku jest szeroki wybór pralnic przemysłowych różniących się między sobą stopniem zaawansowania technologicznego, ładownością, wydajnością i  oszczędnością wydatkowania energii podczas pracy.

Aktualnie najlepsze modele oferuje Kannegiesser , to na przykład doskonałe, wszechstronne modele PowerSpin PS40 (40 kg wsadu), PowerSpin PS65 ( 65 kg wsadu), PowerSpin PS100 ( 100 kg wsadu).

 

Tunele pralnicze ( inaczej pralnica tunelowa)  są rodzajem pralnic przemysłowych. W ich budowie zamiast bębna występuje tunel. Pralnica tunelowa składa się z modułów (komór) przez które przemieszcza się wsad w trakcie całego cyklu prania na mokro ( komora komora wstępna, komora prania zasadniczego, komora płukania, komora neutralizacji, komora odsączania, suszenia i prasowania). Upraszczając można powiedzieć, że wsadzamy do tunelu pranie, zamykamy, programujemy i bez ingerencji człowieka dostajemy gotowy asortyment .Pralnice tunelowe są całkowicie zautomatyzowane, to bardzo nowoczesne i wydajne maszyny przystosowane do  obsługi bardzo dużych ilości prania. Najnowocześniejszą propozycją jest obecnie pralnica tunelowa Power Trans .

 

Poszukujesz niezawodnego sprzętu? 

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria