Pranie na mokro

Jeśli spojrzymy na metkę naszych ubrań od wewnętrznej strony to często możemy tam znaleźć przepis prania i w specjalnym kółeczku znajdzie się znaczek W, który będzie oznaczał wet cleaning. Słowa można sobie przetłumaczyć łatwo, albo pomoże nam w tym google. Oznacza to pranie na mokro, ale czy zawsze można sobie bez problemu wrzucić ubranie do domowej pralki? Tak naprawdę nie do końca będzie to tak wyglądało. Okazuje się bowiem, że wet cleaning to bardzo skomplikowany system prania, który znacząco różni się od prania jak popadnie wszystkiego w domowej pralce. Tam bowiem na pranie działają przede wszystkim środki piorące i ostre ruchy bębna. Oczywiście zupełnie inną kwestią będzie tutaj wybranie bardzo dobrych środków piorących. I tutaj będzie taka kwestia, o której będzie można powiedzieć nieco więcej.

Właśnie profesjonalne pralnie muszą starannie wybierać dla siebie środki piorące. W ich przypadku kluczową kwestią będzie czytanie etykiet, które znajdują się na ubraniach. Proces czyszczenia tam opiera się na działaniu małej ilości wody, która zostaje połączona z profesjonalnymi środkami piorącymi. Unika się raczej gwałtownych ruchów bębna. Będzie to miało duże znaczenie dla odzieży, ponieważ właśnie ta ograniczona ilość ruchów będzie ograniczać niebezpieczeństwo mechanicznych uszkodzeń na takiej odzieży. Jeśli dodatkowo uda się wybrać profesjonalne środki do prania można oczekiwać z ich strony doskonałej jakości, dzięki czemu i sam czas prania będzie mógł zostać nieco ograniczony. Będzie to oczywiście niezwykle korzystne dla ubrań, które będzie się prało.

​Dodatkowo, jeśli zastosuje się niską temperaturę to to niszczenie będzie praktycznie ograniczone do minimum i wydaje się, że ta kwestia jest naprawdę ważna. Oczywiście ten system prania jest bardzo delikatny, ale jeśli szerzej się nad tym zastanowimy to tak naprawdę są jeszcze delikatniejsze rozwiązania. Szczególnie, gdy będzie to jakaś bardzo delikatna tkanina będzie można zastosować jeszcze inne formy prania. Przy samej literze W na metce możemy prać ubranie praktycznie bez ograniczeń, gdy chodzi o wodne pranie. Jeśli jednak pod literą W znajduje się pozioma kreska to będzie można prać w wodzie, ale ten element będzie oznaczał, że nie można prać ubrań przy szybkich ruchach mechanicznych. Okazuje się, że w tym przypadku ruchy mechaniczne są tak bardzo ograniczone, że właściwie nie dochodzi do tarcia takiego materiału o bęben, w którym wszystko się znajduje. Jeśli dodatkowo pojawi się jeszcze jedna pozioma linia to już można stosować tylko bardzo łagodne czyszczenie mokre.

Oczywiście tutaj, jeszcze jest jakaś opcja czyszczenia, ale gdy znajdziemy kółko, które będzie przekreślone dwoma kreskami to okaże się niestety, że w systemie prania mokrego w ogóle nie będzie można się decydować na pranie w przypadku tego ubrania. Problem może się także pojawić, jeśli odcięliśmy metkę. Wtedy nie możemy sprawdzić jak prać takie ubranie. Dlatego najlepiej tutaj udać się jakiegoś specjalisty z pralni, który będzie wiedział co nam poradzić i w jakim systemie daną tkaninę będzie można skutecznie uprać. Z jego pomocą na pewno uda się wybrać stosowną formę prania. Zawsze jednak warto pamiętać jakie tkaniny w systemie Wet cleaning można czyścić.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria