Prasownica nieckowa serii Jeneroll ex

Jensen, jako wiodący producent przemysłowych urządzeń pralniczych, ma w swojej ofercie praktycznie wszystkie rodzaje maszyn pralniczych. Właśnie pokazał swoją nową propozycję- prasownicę nieckową serii JENEROLL EX.

Zgodnie  nazwą podstawowym elementem konstrukcji prasownicy nieckowej, jest ma się rozumieć niecka- ona jest elementem grzewczym prasownicy, zbudowana jest albo z blachy nierdzewnej, albo z żeliwa. Bez względu na to z jakiego materiału wykonano nieckę, to najważniejsze jest by była bardzo dobrze wypolerowana, bo od tego zależy jej stopień oddawania ciepła. Trzeba pamiętać, że im większy stopień oddawania ciepła, tym wydajność urządzenia  się  zwiększa. W wypadku modelu JENROLL EX wydajność jest niezwykle wysoka, taka prasownica jest przecież przeznaczona do przemysłowego prasowania mało i wielkoformatowej  bielizny płaskiej, takiej jak  pościel, obrusy, prześcieradła, ręczniki itp. w wielkich przemysłowych pralniach wodnych.

Praca prasownicy nieckowej – wprowadzamy bieliznę z przodu prasownicy, czynność tą wykonuje dwóch pracowników. Bielizna zostaje wprowadzona pomiędzy nieckę, a walec. Walec jest obleczony taśmą i owinięty okładziną PE ( spotyka się też wykładzinę NOMEX czy ARAMID) . Nacisk walca na gorącą nieckę( materiał jest dociskany na całej powierzchni z jednakową siłą)  powoduje wyprasowanie bielizny, która jest odbierana z tyłu maszyny również przez dwóch pracowników. Tak więc do bezpiecznej obsługi tego typu prasownicy nieckowej potrzebne są cztery osoby.

Parametry modelu JENEROLL EX są bardzo dobre, zwłaszcza  w porównaniu do mniej nowoczesnych prasownic przemysłowych . Prasownica pracuje bardzo cicho ( do siedemdziesięciu decybeli), ma regulowaną prędkość walca oraz elektronicznie sterowaną regulację temperatury prasowania, jest wyposażona w silnik prądu przemiennego z przetwornicą częstotliwości, co pozwala na płynną zmianę obrotów. Urządzenia posiada bardzo dobre zabezpieczenie termoizolacyjne (specjalne pokrywy zmniejszające emisję ciepła o sześćdziesiąt procent), a to powoduje, że obsługa urządzenia nie jest tak bardzo wyczerpująca, więc wpływa to  pozytywnie nie tylko na komfort pracy, ale też na jej wydajność. Specjalne zabezpieczenie przed uszkodzeniem dłoni zwiększa natomiast bezpieczeństwo pracy. Oczywiście maszyna posiada wszystkie wymagane przez Unię Europejską certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Jest wydajna, oszczędna i przede wszystkim gwarantuje wysoką jakość usługi.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria