Prasownice nawrotne

Prasownice nawrotne, podobnie zresztą jak i prasownice nieckowe- to urządzenia pralnicze służące do prasowania i suszenia bielizny płaskiej o małym lub wielkim formacie w skali przemysłowej. Urządzenie podczas pracy powinno obsługiwać  dwóch przeszkolonych  operatorów. Maszyna zasilana jest za pomocą prądu, gazu, lub pary.

 Do prasownicy nawrotnej ( inaczej przyściennej, bo można stawiać ją przy ścianie w odróżnieniu od prasownicy nieckowej, do której dostęp musi być z obu stron) bieliznę płaską wkłada się i wyciąga z tej samej strony.

Praca prasownicy nawrotnej wygląda w następujący sposób – bielizna płaska o wielkim lub małym formacie wkładana jest z przodu maszyny, a do specjalnego cylindra dociskana jest wykonanymi z NOMEX-u pasami prowadzącymi, które są kinematycznie naprężane.  Po wykonaniu zadania następuje odbiór bielizny z tej samej strony urządzenia.

Podstawowym elementem w  prasownicy nawrotnej  jest cylinder grzewczy, który zazwyczaj jest  wykonany ze stali. Żeby cylinder dobrze  wykonywał  swoją pracę, musi być doskonale  wypolerowany, bo im większy stopień wypolerowania, tym wyższy stopień oddawania ciepła, a to wpływa zarówno na wydajność  jak i jakość prasowania. Do tego przyczynia się również tak zwany  kąt opasania cylindra, który powinien być odpowiednio wysoki  ( najbardziej optymalny kąt  wynosi 270 stopni). Cylinder ma regulowaną prędkość, czyli dostosowuje prędkość pracy  do stopnia wilgotności prasowanej bielizny, a specjalny termostat pozwala na zadawanie żądanej temperatury i jej ciągłą kontrolę podczas prasowania. Żeby na zewnątrz  nie przedostawało się zbyt dużo ciepła, co przecież bardzo niekorzystnie wpływa na warunki pracy operatorów prasownicy, konstruktor zaopatrzył elementy grzewcze prasownicy nawrotnej  w bardzo nowoczesną i skuteczną  izolację.

Podczas pracy prawie każdej dostępnej na rynku prasownicy nawrotnej,  powstaje bardzo dużo wilgotnego powietrza.  W tym wypadku za odprowadzenie nadmiaru wilgoci odpowiada  specjalny wentylator, który odprowadza od trzystu do siedmiuset metrów sześciennych wilgotnego powietrza na godzinę.

Prasownice nawrotne to maszyny nowoczesne, sterowane programowalnym mikroprocesorem, z termostatyczną kontrolą temperatur, bardzo  ciche ( najwyżej 70 decybeli), bardzo wydajne i przede wszystkim oferujące bardzo wysoką jakość usługi.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria