Prasownice nieckowe

Jak sama nazwa wskazuje, kluczowym elementem przemysłowych prasownic nieckowych do prasowania i osuszania bielizny płaskiej mało i wielkoformatowej,  jest oczywiście  niecka. Niecka wykonana jest zazwyczaj z żeliwa lub ewentualnie z dobrej gatunkowo stalowej blachy. Żeby niecka spełniała w sposób prawidłowy swoje zadanie, musi być doskonale  wypolerowana, bo im większy stopień wypolerowania, tym wyższy współczynnik oddawania ciepła. Trzeba bowiem pamiętać, że niecka jest w tego typu prasownicach elementem grzewczym.

Drugim niezbędnym do pracy elementem jest walec. Proces prasowania i osuszania płaskiej  bielizny polega na wprowadzeniu bielizny płaskiej właśnie między walec, a nieckę oraz odpowiedni docisk  bielizny walcem  do  niecki. Walec musi być obłożony specjalną taśmą sprężynkową ( aby uzyskać efekt elastyczności podczas dociskania ) oraz  musi być pokryty wykładziną typu PE, lub ewentualnie NOMEX lub ARAMID. Prasownice nieckowe do płaskiej bielizny różnią się między sobą przede wszystkim średnicą i długością walca. Od tego parametru oraz od tak zwanego kąta opasania walca, w dużej mierze zależy wydajność maszyny. Aktualnie produkowane są prasownice nieckowe  o średnicach walców- 60 cm, 80 cm, 1 metr, 1m20cm, 1m60 cm oraz 2 metry i długościach 2,1 m, 2,5 m, 2,7m, 3m, 3,3 m, 3,5m i 4 metry. Wydajność urządzenia wzrasta wraz z zwiększającą się średnicą i długością walca. Prędkość pracy walca jest regulowana i zależna od wilgotności prasowanej bielizny. Najefektywniejsze suszenie i prasowanie jest wówczas, kiedy odciąg wilgotnego powietrza wynosi tysiąc dwieście metrów sześciennych na godzinę dla jednego walca o średnicy jednego metra.

Tego typu prasownice standardowo wyposażone są w specjalne pokrywy termoizolacyjne, dzięki którym emisja ciepła do otoczenia zmniejsza się nawet o sześćdziesiąt procent. Urządzenie posiada też zabezpieczenie przed uszkodzeniem dłoni podczas pracy, nowoczesny termostat do regulacji temperatury prasowania oraz sterowanie programowalnym mikroprocesorem. Komfort i bezpieczeństwo  pracy przy maszynie ( dwie osoby wprowadzają bieliznę z przodu maszyny i dwie odbierają wyprasowaną już bieliznę z drugiej strony, czyli z tyłu maszyny) , jest zadowalający ze względu na doskonałą izolację cieplną oraz cichą pracę ( jedynie do 70 decybeli).

Zasilanie parowe lub olejowe, możliwość kompatybilnej pracy z wprowadzarkami, podawarkami i automatycznymi składarkami, wysoka wydajność- to wszystko zalety nowoczesnych prasownic nieckowych.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria