Profesjonalne pranie dywanów

Najczęściej podłogi w firmie pokryte są wykładziną, która nadaje wnętrzom przytulnej atmosfery i zwiększa ich walory estetyczne. Niestety nieodpowiednio pielęgnowana wykładzina szybko zamieni się w siedlisko brudu o mało imponującej prezencji. Wystarczy jednak regularne odkurzanie specjalistycznym sprzętem, które pozwoli utrzymać powierzchnie dywanowe w czystości i zapewni im długie życie. Profesjonalne czyszczenie dywanów jest również doskonałym rozwiązaniem na poradzenie sobie z domowymi zabrudzeniami. 

Profesjonalne firmy, jak np. Sovrana, oferują profesjonalne czyszczenie dywanów tak, żebyś nie musiał martwić się trudnym do osunięcia brudem. Specjalistyczne odkurzacze piorące do czyszczenia dywanów, wykładzin dywanowych i tapicerek meblowych bądź samochodowych uporają się z każdym zabrudzeniem. Sam proces czyszczenia można podzielić na trzy etapy. Pierwszy to usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych, drugi to rozpuszczenie brudu a trzeci polega na usunięciu brudu.

Zabrudzenia nierozpuszczalne
Okazuje się, że aż 80% zabrudzeń występujących w wykładzinie jest nierozpuszczalna. Oznacza to, że jedynym skutecznym sposobem usunięcia zabrudzeń nierozpuszczalnych jest odkurzanie na sucho. Tego rodzaju działania powinny stanowić element codziennej pielęgnacji wykładziny, jak i obowiązkowy zabieg poprzedzający każde czyszczenie, niezależnie od stosowanej metody. Niestety wciąż panuje przeświadczenie, że nie warto odkurzać wykładziny, ponieważ wszystkie zabrudzenia i tak zostaną odessane w trakcie prania. Jest to oczywisty błąd, który może przyczynić się do zniszczenia materiału. W procesie usuwania zabrudzeń ważny jest dobór odpowiedniego odkurzacza. Idealny będzie odkurzacz z wirującą szczotką, która w czasie pracy rozczesuje włókna wykładziny i unosi zabrudzenia zbyt ciężkie do ruszenia tradycyjną ssawką. Ze względu na wygodę pracy najlepsze są odkurzacze kolumnowe. Jeśli brud zalega blisko osnowy lub runo jest mocno zbite, należy połączyć odkurzanie z zabiegiem podnoszenia runa specjalnym urządzeniem.

Rozpuszczanie brudu
Teraz należy doprowadzić do rozpuszczenia brudu, który pozostał na wykładzinie. Proces ten polega na oddzieleniu brudu od włókna, wytworzeniu emulsji lub zmydleniu tłuszczu. Ten wstępny etap decyduje o skuteczności czyszczenia, lecz bywa najbardziej zaniedbywany. Celem rozpuszczania brudu jest oddzielenie go od włókna wykładziny.

Usunięcie brudu
Zastosowanie środków chemicznych pozwala na obniżenie napięcia powierzchniowego wody oraz oddzielenie brudu od włókna; emulsyfikację zabrudzeń o charakterze oleistym; zmianę tłuszczy w mydło, które następnie możemy rozpuścić w wodzie i wypłukać oraz otoczenie cząstek brudu ładunkiem elektrostatycznym tak, aby zostały oddzielone od włókna i od siebie nawzajem. Zaleca się, żeby w miarę możliwości wykładzina po czyszczeniu nie była eksploatowana do momentu całkowitego wyschnięcia.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria