Pułapki związane z serwisowaniem maszyn pralniczych

Każdy kto choć trochę ma pojęcie o funkcjonowaniu biznesu pralniczego wie, że zakup maszyn pralniczych to kwestia absolutnie kluczowa dla firmy. Szukając odpowiednich maszyn głównie interesujemy się ich ceną, a nie zawsze przywiązujemy  dostatecznie dużą wagę do tak istotnej kwestii jak ich serwisowanie. Serwis tak drogich i precyzyjnych maszyn nierzadko przesądza o sukcesie, czy powodzeniu danej pralni. Przykładowo- koszt zakupu agregatu chemicznego, najważniejszej maszyny w pralni chemicznej, może sięgać nawet ponad sto tysięcy złotych, więc można sobie tylko wyobrazić ile będzie kosztować jakaś ważna  jej część, a awarie po prostu się zdarzają i bardzo często nie mamy na to wpływu.

Na szczęście na rynku działa spora ilość dobrych, sprawdzonych firm, które oferują najwyższej jakości maszyny pralnicze zarówno nowe jak i używane. Są też oczywiście producenci, którzy nie tylko proponują swoje nowe maszyny, ale również  sprzedają maszyny używane, gwarantując w obu przypadkach kompletny ich  serwis, a dla wybranych modeli również gwarancję. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest nieco droższe niż na przykład cena wystawionych  na sprzedaż maszyn pralniczych od prywatnych osób, lub anonimowo  na internetowych aukcjach. Wiele ryzykujemy decydując się na takie tańsze rozwiązanie, może się zdarzyć, że koszt naprawy maszyny przerośnie w konsekwencji częstych awarii, jej cenę.
Serwisowanie, przeglądy, konserwacja, to nie jest jedynie przejaw  zapobiegliwości właściciela firmy, w bardzo wielu przypadkach ( głównie chodzi o agregaty chemiczne obwarowane wieloma przepisami bezpieczeństwa ekologicznego) jest to obowiązek, który z bardzo dużym prawdopodobieństwem  może okazać się zbyt  kosztowny.
W ogóle generalna zasada jest taka, żeby  starać się kupować maszyny pralnicze  renomowanych , sprawdzonych firm i  najlepiej nie ulegać magii niższych cen.

Dokonywanie okresowych przeglądów oraz stałe serwisowanie pomoże utrzymać drogie maszyny pralnicze w dobrym stanie. Czynności jakie bezwzględnie trzeba wykonać przy serwisowaniu to przede wszystkim skontrolowanie najważniejszych podzespołów, sprawdzenie i ewentualne uzupełnienie poziomu smarów oraz koniecznych płynów, oraz skrupulatny przegląd całej elektroniki i systemów komputerowych. Jeśli nie chcemy awarii i związanych z tym bardzo dużych strat finansowych ( konieczność przestoju plus koszty naprawy ), to w dobrze pojętym interesie należy zadbać o profesjonalne, regularne serwisowanie. Najkorzystniej zawrzeć umowę o serwisowanie z firmą od której kupujemy maszyny.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria