Składniki wyposażenia pralni

Sercem każdej pralni są profesjonalne pralnice, bo przecież od ich pracy najbardziej zależy jakość wykonywanej usługi, a to z kolei przekłada się na powodzenie całego pralniczego biznesu.Maszyny piorące są różne dla każdego typu pralni, a ponieważ upraszczając pralnie dzielimy na wodne (pranie na mokro z użyciem wody i detergentów) oraz pranie na sucho ( pranie bez wody z użyciem rozpuszczalników organicznych ) , to do każdego typu potrzebne są inne maszyny pralnicze.

Pranie na sucho odbywa się za pomocą agregatu chemicznego, więc w każdej pralni chemicznej to podstawa. Agregat chemiczny pierze bez wody, wykorzystuje do czyszczenia specjalne rozpuszczalniki organiczne, które  rozpuszczają zabrudzenia. Mimo, że rozpuszczalniki są niezwykle toksyczne, to dziś zdecydowana  większość agregatów chemicznych  spełnia wszystkie, nawet najbardziej wyśrubowane ekologiczne normy. Dzieje się to między innymi z powodu specyficznej budowy tego agregatu, który łącząc w sobie wszystkie funkcje (pranie, odplamianie, suszenie ), wszystkie towarzyszące temu procesowi opary  i skroplenia zatrzymuje w środku i absolutnie nic nie wydostaje się na zewnątrz. Oczywiście co jakiś czas trzeba zebrane w specjalnym pojemniku pozostałości opróżnić i oddać do utylizacji.

W praniu na mokro podstawowym urządzeniem są oczywiście pralnice. Na rynku jest dostępny szeroki wachlarz tego typu maszyn o różnej pojemności i wydajności. W tym wypadku również sprawdza się zasada- im maszyna nowocześniejsza, tym zużywa mniej energii, tym jest bardziej ekologiczna i wydajna. W niektórych, starszych pralniach na wyposażeniu znajdują się specjalne wirówki z wmontowanymi wielkimi filtrami, ale w nowocześniejszych wirówki są już immanentną częścią pralnicy. Takie maszyny to pralnico wirówki. Są one z reguły bardziej wydajne niż pralnice, zużywają podczas pracy mniej prądu i na dodatek jakość prania jest znacznie wyższa, niż w przypadku użycia pralnic plus osobnych wirówek.

Następną niezbędną maszyną niezbędną w wyposażeniu pralni są suszarki. Tutaj tez mamy szeroki wybór modeli. Warto postawić na nowoczesne suszarki z dużą komorą ( bardziej funkcjonalne), najlepiej takie, które mają elektronicznie sterowanie wilgotności, bo zdecydowanie podniosą jakość prania  i poszerzą jego asortyment.

W składzie wyposażenia pralni niezbędne są tez specjalne stoły. Stół w pralni to nie tylko mebel do układania. Stoły pralnicze wyposażone są z reguły w podgrzewany blat, system naciągu potrzebny przy np. formowaniu pościeli po praniu, oczywiście w system nadmuchu, pomocnicze ramię, specjalne żelazko elektryczno-parowe, oraz regulatory temperatury, tak by dopasować ją do wymagań konkretnej tkaniny.

W wyposażeniu pralni powinny się znaleźć też inne akcesoria pralnicze takie jak specjalne manekiny, parownice, regały, różne modele wieszaków, wózków, kontenerów – wszystko dopasowane do wymogów konkretnej pralni i konkretnej przestrzeni .

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria