Skuteczne usuwanie tłustych plam – proste sposoby

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz sobie skutecznie poradzić z tłustymi plamami? W takim razie koniecznie zapoznaj się z propozycjami, które dla Ciebie przygotowaliśmy, bowiem na pewno niejeden raz pomogą Ci w prostym usunięciu takich plam.
 

Jak się pozbywać plam z tłuszczu?
Nie da się ukryć, że tłuste plamy należą do tych, które są bardzo trudne do usunięcia. Przeważnie powstają na różnego rodzaju przyjęciach, czy spotkaniach rodzinnych i wszędzie tam, gdzie spożywamy jakieś produkty, które mogą spowodować owe plamy. Ilość produktów spożywczych na bazie tłuszczu jest duża i można do nich zaliczyć m.in. majonez, sery, mięsa, sosy oraz wiele innych.
Niezwykle skutecznie z plamami z tłuszczu radzi sobie mąka ziemniaczana. Plamę należy posypać na kilka minut, a w następnej kolejności wyczyścić szczotką oraz wypłukać w ciepłej wodzie. Jest to bardzo dobra metoda, bowiem sprawdza się zarówno na tkaninach mniej lub bardziej delikatnych. Warto dodać, że mąkę ziemniaczaną można zastąpić np. kredą, czy talkiem.
Benzyna może być kolejnym sprzymierzeńcem w usuwaniu tłustych plam. Pod zaplamione miejsce kładziemy papierowy ręcznik, a potem nacieramy plamę wacikiem nasączonym benzyną. Po zakończonej procedurze należy tkaninę wypłukać w ciepłej wodzie. Taka metoda usuwania tłustych plam jest przeznaczona szczególnie do tkanin wełnianych, jednakże sprawdzi się również w przypadku innych rodzajów ubrań.
 

A jeśli coś pójdzie nie tak?
Zawsze przy usuwaniu tego rodzaju plam należy zachowywać ostrożność, aby nie uszkodzić tkaniny. Niemniej jednak nasze sposoby są jak najbardziej bezpieczne i mamy nadzieję, że pomogą Ci się skutecznie pozbyć tłustych zabrudzeń. Dzięki temu będziesz w stanie przywrócić swoje ubrania do dawnej świetności bez oddawania ich do pralni. Czasami jednak ta ostatnia opcja jest konieczna, o ile domowe sposoby zawiodły. Zawsze warto jest podejmować takie próby, gdyż kupno nowego ubrania będzie na pewno znacznie wyższym wydatkiem niż próby jego uratowania w pralni, czy też za pomocą domowych sposobów, które dla Ciebie przedstawiliśmy. Tym bardziej, że nie trzeba specjalnych środków chemicznych.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria