Spieranie tłustych plam z ubrań

Nie ma nic gorszego niż wypadek z tłustą plamą! Tego rodzaju zabrudzenia na spodniach, bluzce czy kurtce wyglądają bardzo nieestetycznie, rzucają się w oczy, a w dodatku są trudne do usunięcia. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają uporać się z tym uciążliwym kłopotem. Wcale nie musisz wyrzucać swojej ulubionej bluzki, wystarczy, że zastosujesz domowe, sprawdzone metody. Podpowiadamy, w jaki sposób usunąć plamę z tłuszczu, aby móc znowu założyć ulubione ubranie.

Bardzo często zdarza się, że w trakcie posiłku czy prac domowych, zabrudzimy naszą odzież tłuszczem. Gorący tłuszcz z patelni czy majonezem z sałatki potrafią zepsuć humor i stylizację. Na szczęście wystarczy zastosować się do naszych sposobów na wywabienie tłustych plam. Oto kilka metod usuwania takich plam.

Niezastąpiony ocet
Będący w każdym domu ocet posiada bardzo szerokie zastosowanie. Warto o tym pamiętać, ponieważ środek ten można stosować nie tylko kulinarnie, ale również praktycznie. Świetnie sprawdza się w roli środka czystości do pielęgnacji drewnianych przyborów kuchennych, w czyszczeniu kuchenki oraz łazienki. Najważniejsze jest jednak to, że ocet jest idealnym rozwiązaniem na tłuste plamy. Wystarczy, że wymieszasz ocet z wodą w stosunku 1:1 i zanurzysz w takim roztworze czystą ściereczkę. Następnie delikatnie pocieraj miejsce zabrudzenia na tkaninie i obserwuj jak plama znika. Pamiętaj jednak, że zabrudzenia najlepiej usuwać, kiedy są jeszcze świeże. Wówczas masz największe szanse powodzenia. Nie martw się jednak, na stare plamy również znajdzie się sposób. Wystarczy, że wykorzystasz działanie alkoholu. Namocz brudną tkaninę w wodzie, a później zwilż tłuste miejsce alkoholem.

Kreda i sól
Jednym z lepszych sposobów na usunięcie tłustych plam jest kreda. Pamiętaj jednak, że musi być biała. Musisz potrzeć kredą tłustą plamę na tkaninie i odczekać kilka godzin, aby kreda wchłonęła tłuszcz. Jeśli po wyszczotkowaniu plama będzie nadal widoczna, energicznie przetrzyj ją kredą kilka razy. Potem wypierz ubrania, a po plamie nie powinno być śladu. Kolejny sposób to usuwanie tłustych plam z ubrań za pomocą soli. Znajdziemy ją w każdej kuchni. Warto połączyć sól z alkoholem w stosunku 1:4 i zanurzyć ściereczkę lub szczoteczkę w roztworze oraz potrzeć nią zabrudzone miejsce.

Cola, płyn do mycia naczyń lub pralnia chemiczna
Jeśli chcesz dokładnie pozbyć się brzydkiej, tłustej plamy, możesz użyć coli. Wylej odrobinę tego napoju na zabrudzenie i pozostaw na 2 godziny. Po wszystkim zapierz ubranie w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku. Równie dobrym sposobem jest wykorzystanie płynu do mycia naczyń. Jeśli jednak plama wciąż nie schodzi, najlepiej będzie oddać odzież do pralni chemicznej, która raz na zawsze upora się z tłustym problemem.

O serwisie

Niektórzy z pralni korzystają raz na jakiś czas, najcześciej wtedy gdy nie bardzo wiedzą jak obejść się z danym materiałem czy tkaniną. Są jednak tacy, którzy z usług pralni korzystają często - w takim wypadku warto wiedzieć jaki usługi oferują nowoczesne pralnie. Zapraszamy!

Kontakt

802 658 458

kontakt@ptew.pl

Galeria